Pkknın Aktütün Karakoluna Saldırı anı videosu bulundu

Pkknın Aktütün Karakoluna Saldırı anı videosu bulundu, Pkknın Aktütün Karakoluna Saldırısının videosu izle, Pkknın , Pkknın Aktütün Karakoluna Saldırısı 3 kasım 2008

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki Aktütün Karakolu’na 3 Kasım 2008’te gerçekleştirilen saldırıdaki ihmalin belgesi ortaya çıktı. Video kaydından katırların sırtında DOÇKA taşıyan PKK’lıların ellerini kollarını sallaya sallaya geldikleri Aktütün’de 17 Mehmetçiği nasıl katlettiği detaylıca yer alıyor.

ÇAY İÇİP, SOHBET EDİYORLAR

Terörle Mücadele polislerinin yakaladığı bir PKK’lıda video kaydı ele geçirildi. Aktütün baskınının nasıl gerçekleştirildiğini anlatan görüntüler, terörle mücadelede akıl almaz ihmali gün yüzüne çıkardı. Görüntülerde militanların kalabalık gruplar halinde yollara düştüğü görülüyor. Birden çok açıdan çekilen profesyonel görüntülerde uçaksavar silahı olan DOÇKA’lar katırların sırtında taşınıyor. İntikal sırasında teröristlerin rahatlığı dikkat çekiyor. Türkiye topraklarına girerken sınır taşını da çekmeyi ihmal etmeyen teröristler çay içip sohbet ediyor.

SAATLERCE YARDIM GELMEDİ

Görüntülerde intikali tamamlayan militanların Aktütün Karakolu’nun etrafındaki tepelere mevzilendikleri görülüyor. Gündüz vakti karakolu ateş altına alan militanların yaptıkları telsiz görüşmeleri de görüntülere yansıyor. Saat 14.00 sıralarında başlayan çatışma gece yarısına kadar sürüyor. Yoğun ateş altına kalan karakoldaki Mehmetçikler karşılık vermekte zorlanıyor.

DOÇKA’LAR BÖYLE GETİRİLMİŞ

Görüntüler 20 Temmuz’da Hakkari’nin Çukurca İlçesi Hantepe mevkiindeki baskın için kullanılan DOÇKA’ların nasıl getirildiğini de gözler önüne seriyor. Heron görüntülerinin ortaya çıkması üzerine zor durumda kalan Genelkurmay, 20 gün sonra yaptığı açıklamada Hantepe’de çatışmanın başlamasından 2 saat 45 dakika sonra yardıma giden helikopterlerin DOÇKA tehlikesi nedeniyle müdahale edemediğini belirtmişti.

GES KOMUTANLIKLARA BİLDİRDi

Aktütün saldırısıyla ilgili olarak istihbarat kurumlarının hazırladığı raporlar bu görüntü ile doğrulanıyor. ABD’nin insansız hava araçları saldırıdan 1 ay önce 5 Eylül 2008’de Kuzey Irak sınırına yakın bölgelerde Hakkari Şemdinli bölgesine doğru harekete geçmiş 80 kişilik PKK’lı grubun koordinatları ile net görüntülerini geçmişti. Genelkurmay Elektronik Sitemler Komutanlığı bölgedeki dinleme ve istihbarat birimlerinden gelen günlük raporlarla komutanlıkları sürekli uyarmıştı.

UÇAKSAVARLARIN SAYISI BİLE TESPİT EDİLDi

Yine 29 Eylül’de Van Asayiş Güenlik Komutanlığı Harekat merkezinde görevli istihbarat Kurmay Binbaşı Zafer Kılıç imzalı gizli ve çok ivedi raporda  teröristlerin bu bölgelere uçak savar silahları getirdiği uyarısı yer aldı. Üstelik yazıda uçak savarların miktarı da belirtildi.  Aktütün saldırısından 1 gün önce Kurmay Yarbay Ferdi Korkmaz imzasıyla hazırlanan istihbarat raporunda ise PKK’lıların bölgedeki hareketliği isim isim, silah ve katır sayılarına kadar tüm bilgiler tespit edilerek tüm askeri birimlere gönderildi. Ancak  bu bilgilere rağmen teröristler Aktütün’ü bir zorlukla karşılaşmadan bastı. 17 Mehmetçik şehit düştü, 23 Mehmetçik yaralandı.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
Pkknın Aktütün Karakoluna Saldırı anı videosu bulundu Facebook'ta Paylaş
Pkknın Aktütün Karakoluna Saldırı anı videosu bulundu yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

1 Yorum »

  • ümit baki sarı diyor ki:

    slm arkadaşlar. askerlik hizmetimi jandarma komando özedl harekat tabur komutanlıgı tokatta yaptım çeşitli derecelerde başarı belgeleri aldım.4 kere uzman erbaş lıga başvuru yaptım 2 sine girdim birinde kazandım ama mülakata gitmedim. sebebi ise 8 sene önce koluma atmış oldugum façalar.uzman çavuş olamyı

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.