Özürlü Memur Seçme Sınavı Başvuru Tarihleri 20 Şubat 3 mart 2012

Özürlü Personel Alım Sınavı Başvuru Tarihleri 20 Şubat 3 mart, , ,

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bu sene ilk kez düzenlenecek ve 29 Nisan 2012’de yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı’na (ÖMSS) başvuruların 20 Şubat Pazartesi günü başlayacağını bildirdi.

Demir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ÖSYMarasında yapılan protokol gereği bu sınavın kendileri tarafından yapılacağını ifade etti. Sınavın 29 Nisan 2011 Pazar günü yapılacağının anımsatan Demir, ÖMSS’nin 81 il merkezinde saat 10.00’da gerçekleştirileceğini belirtti.

Sınava sadece ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim programlarından mezun olan veya 2012 yılı itibariyle mezun olabilecek durumda olan sağlık raporlarında yüzde 40 ve üzerinde özürlü olduğu belirtilen adayların başvuracağını bildiren Demir, yüzde 40 altında özür derecesi olanların bu sınava katılamayacaklarını kaydetti.

Sınava girecek adaylar için başvuruların ise 20 Şubat-2 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini bildiren Demir, ”Kuraya girecek olan vatandaşlarımızın başvurusu ise 14-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında alınacaktır” diye konuştu.

Özürlü vatandaşların sınav ücretinin sadece 25 TL’sini karşılayacağını, geri kalan kısmının ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca ödeneceğini aktaran Demir, kuraya katılım ücreti olarak ise özürlü vatandaşlardan 10 TL talep edileceğini kaydetti.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
Özürlü Memur Seçme Sınavı Başvuru Tarihleri 20 Şubat 3 mart 2012 Facebook'ta Paylaş
Özürlü Memur Seçme Sınavı Başvuru Tarihleri 20 Şubat 3 mart 2012 yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.