MEB Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu Başvuruları

Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursubaşvuruları, ,

Bakanlığımıza bağlı özel özel eğitim okulları ile özel eğilim ve rehabilitasyon merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla; aşağıdaki çizelgede belirtilen yer ve tarihlerde Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu açılacaktır.

Söz konusu kurs başvurularında aşağıda belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda hareket edilecektir.

1-ilgi kararda, sınıf öğretmenliği ile İşitme ve Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliğine kaynak gösterilen fakülte mezunlarından 01.01.1970 tarihi ve daha sonra doğanlar.

2-Sınıf Öğretmenliği alanında çalışmış olanlardan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda en az toplam 5 yıl kurum müdürlüğü, müfettişlik ile bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarında şube müdürlüğü ve üzeri yöneticilik yapıp emekli olanlardan 01.01.1955 tarihi ve sonrasında doğanlar katılabilecektir.

Kursiyerlerin eğitim giderleri Bakanlığımızca, yemek, barınma gibi diğer giderleri ise kendilerince karşılanacaktır. Ankara dışındaki kurs merkezlerinde konaklama imkânı mevcuttur.

Bilgi girişleri Özel Öğretim Kurumlan Modülü altında bulunan ve sadece kurumların kullanımına açık olan Hizmetiçi Eğitim İşlemleri ekranı kullanılarak aşağıdaki tabloda belirtilen tarihlerde yapılacaktır. (İlgili ekranı göremeyen kurumların İl Milli Eğitim Müdürlüklerindeki Mebbis yöneticilerine başvurarak yetki alması gerekmektedir.) Kurumlar, tabloda belirtilen kurslardan herhangi birine yalnız bir kursiyer gönderebilecektir. Özel Öğretim Kurumları Modülüne kursiyerin bilgi girişini yapacaklardır.

Kurumlar, kursiyer için Özel Öğretim Kurumları Modülü´nde Hizmetiçi Eğitim İşlemlerinden başvuruyu onaylandıktan sonra aynı sayfada yer alan raporlardan Hizmetiçi Eğitim Başvuru Dilekçesi raporunu alarak, kursiyerin diploma, nüfus cüzdanı ve hizmet cetveli(Yöneticilik ve Müfettişlik Yapanlar), fotokopilerini onayladıktan sonra kurum müdürleri tarafından belgeler, elektronik ortamda müracaatın yapıldığı gün doğrudan APS veya Kargo ile MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Beşevler Kampüsü E-Blok 06500 / ANKARA adresine gönderilecektir.

Belgeleri eksik olan veya yukarıda belirtilen alanlara ait diploması bulunmayan kursiyerlerin başvuruları işleme alınmayacaktır. Şartları taşımadığı halde kursa katılması için başvuru yapılan kursiyerlerle ilgili iş ve işlemleri yürüten kurum müdürlükleri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Başvuruları uygun görülen kursiyerlerin listesi ile kurs merkezi ve tarihi Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığının http://hedb.) internet sayfasında duyurulacaktır.

Bilgilerinizi ve konunun ivedilikle ilinizde faaliyette bulunan özel eğitim okulları ile Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi müdürlüklerine duyurulması hususunda gereğini rica ederim.

Kurs dönemi 20 Eylül–16 Ekim 2010
Kursa başvuru tarih 23 Ağustos–02 Eylül 2010
Faaliyetin yapılacağı il ve kontenjan Ankara- 150

Kurs dönemi 18 Ekim–13 Kasım 2010
Kursa başvuru tarih 01–15 Eylül 2010
Faaliyetin yapılacağı il ve kontenjan Ankara- 160

Kurs dönemi 04 Kasım–03 Aralık 2010 01
Kursa başvuru tarih 30 Eylül 2010
Faaliyetin yapılacağı il ve kontenjan Van – 250

Kurs dönemi 06–31 Aralık 2010 15 Eylül
Kursa başvuru tarih 01 Kasım 2010
Faaliyetin yapılacağı il ve kontenjan Aksaray- 120
Kurs dönemi 06–31 Aralık 2010 15 Eylül
Kursa başvuru tarih 01 Kasım 2010
Faaliyetin yapılacağı il ve kontenjan Erzurum–150

Kurs dönemi 06–31 Aralık 2010 15 Eylül
Kursa başvuru tarih 01 Kasım 2010
Faaliyetin yapılacağı il ve kontenjan Rize – 120

Kurs dönemi 06–31 Aralık 2010 15 Eylül
Kursa başvuru tarih 01 Kasım 2010
Faaliyetin yapılacağı il ve kontenjan Van – 250

Kurs dönemi 06–31 Aralık 2010 15 Eylül
Kursa başvuru tarih 01 Kasım 2010
Faaliyetin yapılacağı il ve kontenjan Yalova- 300Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
MEB Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu Başvuruları Facebook'ta Paylaş
MEB Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu Başvuruları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

5 Yorum »

 • demir diyor ki:

  Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu 2012 ekim ayında açılacak mı meb den bu konuda bir açıklama bekliyoruz

 • mhmt diyor ki:

  ne zaman açılacağından haberi olan var mı? Son duyumlara göre bu günlerde açılması beklemiyor kursun….

 • murat diyor ki:

  meraba ben ankaradan murat lise mezunuyum zihinse l engelliler eğitmenliği sertifikası almak isdiyorum 2013 de kurs varmı bilen varsa
  ankaramurat19681968@hotmail.com a yazabilirmi

 • dilek diyor ki:

  Biz fen mezunları okurken formasyon aldık ama atanamadık,devletimizin bize vermiş olduğu hakla sınıf öğretmenliği sertifikasını aldık,bizler özelde sınıf öğretmenliği yapabiliyoruz da özelde dahi çalışmak için neden zihinsel eangelliler sertifikası alamıyoruz(işaret dili kurslarına gidiyor ve çocuk gelişimi ile ilgili kurslara gidip kendimizi geliştiriyoruz.)

 • durmuş korkmaz diyor ki:

  böyle bi aptallık olamaz ben dört yıl zihin engelliler öğretmenliği okum işi ince ayrıntısına kadar öğrenim sonra kıytırık bi kursla 6 ay sonra özel eğitim uzmanı olsunn yok böylebi dünya rezillik yazıklar olsun…

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.