Kara Kuvvetleri 912 Astsubay Alımı Başvuru ve Şartları

Kara Kuvvetleri 912 Astsubay Alımı Başvuru ve Şartları, Kara Kuvvetleri Astsubay alımı 2010, Astsubay alımı şartları nelerdir, nasıl astsubay olunur,

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, iki veya dört yıllık üniversiteleriden mezun 912 muvazzaf astsubay alımı için sınav yapacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan yapılan duyuruya göre, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla, en az iki yıl süreli meslek yüksekokulu veya dört yıl süreli fakülte/yüksekokul mezunları arasından sınavla çeşitli sınıf ve branşlarda muvazzaf astsubay statüsünde erkek personel alınacak.

Sınav başvuruları 10 Ağustos mesai saati bitimine kadar www.kkk.tsk.tr internet adresinden yapılabilecek.

İLK SINAV 22 AĞUSTOS’TA
İki aşamalı sınavın ilki olan yazılı sınav 22 Ağustos’ta yapılacak. Bu sınavda başarılı olan adayların ön sağlık, fiziki kabiliyet ve yeterlilik testleri 6 Ekim – 3 Kasım 2010 tarihleri arasında, mülakatları ise 7 Ekim – 4 Kasım 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

AYRINTILI BİLGİ KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞININ SİTESİNDE
Seçmeler sonucunda asil olarak tespit edilen adaylar Mart-Nisan 2011’de başlayacak olan Astsubay Temel Askerlik ve Astsubaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimine katılacaklar ve başarılı olanlar 30 Ağustos 2011’de Astsubay Çavuş rütbesiyle sınıf okullarına gönderilecek.

Sınava katılmak isteyenler daha ayrıntılı bilgiyi Kara Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinden alabilir.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
Kara Kuvvetleri 912 Astsubay Alımı Başvuru ve Şartları Facebook'ta Paylaş
Kara Kuvvetleri 912 Astsubay Alımı Başvuru ve Şartları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.