http://hac.diyanet.gov.tr 2013 Hac Kura Sonuçları

hac.diyanet.gov.tr 2013 Hac kayıtları başvuru kura sonuçları adresi, 2013 Hac kura sonuçları, 2013 hac kayıtları ne zaman açıklanacak , 2013 hac kura sonuçları açıklandı mı , Kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar için 2012 hac kayıtları sonuçları yarın başlıyor. 2013  Hac Kura Sonuçları 27 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında alınacak.

Geçen yıl kuraya katılıp da hacca gidemeyenlerin kayıtları Başkanlık tarafından otomatikman yenilenecek. Kayıtların yenilenip yenilenmediği http://hac.diyanet.gov.tr adresindeki Durum Sorgulama Menüsü’nden yarından itibaren kontrol edilebilecek. Durumunda değişiklik yapmak isteyenler müftülüklere başvurarak işlemlerini yaptıracak. Durumunda herhangi bir değişiklik yapmak istemeyenlerin kayıtlarıyla ilgili herhangi bir işlem yaptırmalarına gerek olmayacak.

Bu yıl ilk kez kayıt yaptıracak olanlar Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, Al Baraka Türk Katılım Bankası, Asya Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Akbank’tan istedikleri birine 15 TL ön kayıt ücreti yatıracak.

2012 Hac Kayıtları başvuru sonuçları

Hacca götürülmek istenilen çocukların (0 yaş dahil) ön kayıtlarının yapılabilmesi için ön kayıt ücretinin yatırılmış olması gerekiyor. Ön kayıt ücreti yatırıldıktan sonra, müracaatlar Başkanlığın http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda veya müftülüklerden temin edecekleri form dilekçesi ile doğrudan müftülüklere yapılabilecek.

2012 yılı Hac Kur’aları 29 MAYIS 2012 Salı Günü Saat:10:00’da Başkanlığımız Konferans Salonunda Bilgisayar Ortamında, Halka ve Basına açık bir şekilde çekilecektir.

* Kur’a Sonuçları aynı gün internetten yayımlanacaktır.

* Çekilen kur’ada kesin kayıt hakkı elde eden hacı adaylarının kayıtları 04-15 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

* 04-15 Haziran 2012 tarihleri arasında kesin kaydını yaptırmayanların yerine kayıtlar, Kur’a sıra numarası gözetilerek 25-29 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılacaktırBu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
http://hac.diyanet.gov.tr 2013 Hac Kura Sonuçları Facebook'ta Paylaş
http://hac.diyanet.gov.tr 2013 Hac Kura Sonuçları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

2 Yorum »

  • tuba nur özmen diyor ki:

    hac kurasının sonuçlarını bana msj atabilirmisiniz anem fikriye özmen ve nurhayat bulutun grubu…

  • ismet çırak diyor ki:

    2012 hac için yedekte olup olmadığımızi öğrenmek istiyorum saygılar

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.