http://atama.meb.gov.tr/ meb öğretmen atamaları sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bugün 6 bin 575 kadroya öğretmen atamasını gerçekleştirdi. 1 Haziran’da 30 bin kadrolu öğretmen ataması yapılmış, arkasından kadrolu öğretmenliğe ataması yapılanlardan boşalan pozisyonlara sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi yapılacağı kamuoyuna duyurulmuştu. http://atama./ meb öğretmen atamaları sorgulama ;

Ancak 4 Haziran’da çıkan kanun hükmünde kararname ile sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenliğe geçişlerine imkân sağlanmış oldu.

Dolayısıyla 2 Haziran’da yapılan sözleşmeli öğretmen görevlendirme duyurusu boşta kaldı.

Milli Eğitim Bakanlığı da sözleşmeli öğretmenliğe başvuracak öğretmen adaylarının mağdur olmaması için tekrar atama kararı aldı.

Bu kapsamda 6 bin 575 kadrolu öğretmen ataması yapılmasına karar verdi.

Elektronik ortamda yapılan atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr internet adresinden duyurulmaya başlandı.

MEB’den yapılan açıklamaya göre Minimum puanları içeren sonuçlar daha sonra açıklanacak

1 Haziran’da ve bugün yapılan atamalarla toplamda 36 bin 575 kadrolu öğretmenler 1 Eylül itibariyle göreve başlayacak.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
http://atama.meb.gov.tr/ meb öğretmen atamaları sorgulama Facebook'ta Paylaş
http://atama.meb.gov.tr/ meb öğretmen atamaları sorgulama yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.