Hacizli İcralık Mal Almak günah mı caiz mi

Hacizli İcralık Mal Almak günah mı caiz mi; Hepimizin bildiği gibi icralık yani diğer bir tabirle Hacizli olarak satılan bir malın alınması günah mı diye insanın aklına gelmeden edemiyor hatta bir söz var ki icralık hacizli mal almaktan insanı hemen vaz geçirir “

yaptığı açıklamada “Bir kişi borcunu ödeyemediği için malları haciz ediliyorsa, bunun satışından elde edilen gelir ile o şahsın borcunun ödenmesi amacı taşınmalıdır. Haliyle bu malların da değerinde satılması, borçlu kişinin hakkını da korumak adına esas alınması gereken konudur” Ancak ” Hacizlik malların değerinin altında satılması dinen doğru değildir. Bu malı değerinin altında olduğunu bile bile alıp kullanmak da yine dinen caiz değildir” dedi.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
Hacizli İcralık Mal Almak günah mı caiz mi Facebook'ta Paylaş
Hacizli İcralık Mal Almak günah mı caiz mi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.