2014 Hac Kura Sonucları listesi öğren

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2014 yılı organizasyonu ile ilgili kayıtlarının ne zaman ve ne şekilde yapılacağı ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.   kayıtları 27 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında http://hac.diyanet.gov.tr.  adresinden yapılacaktır. Belirlendiğinde, sitemizde yayımlanacak ve müftülükler kanalıyla da vatandaşlarımıza duyurulacaktır. Kontenjan sınırlı olduğu için 1 milyon 160 bin Türk vatandaşı, bu yıl hacca gidebilmek için kuraya girecek. Başvuruda bulunanların 960 bini “normal tip” konaklamayı tercih ederken, hacı adaylarının yaş ortalaması da 55 olarak belirlendi.
S0NUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

20 yaşın altında 7 bin 906, 85 yaş ve üzerinde ise 2 bin 396 kişinin başvuruda bulunduğunu bildiren Yücel, en yaşlı hacı adaylarının İstanbul, Konya ve Bingöl’den başvuran 99 yaşındaki kişiler olduğunu anlattı. Yücel, en küçük hacı adayının ise başvuru tarihi itibariyle 14 günlük olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi İnternet Sitesine Ulaşmak için buraya tıklayınız.

İçin Buraya TıklayınızBu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
2014 Hac Kura Sonucları listesi öğren Facebook'ta Paylaş
2014 Hac Kura Sonucları listesi öğren yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

190 Yorum »

 • sadık onay diyor ki:

  kura sistemini yanlış buluyorum. yıllarca önce yazılan bekliyor
  sonradan yazılan hac,a gidiyor. Halbuki bütün kayıtlı olanlar
  (kuraile)sıraya konsa sonradan yazılanlar sıranın arkasına ilave
  edilse daha adil olur kanaatindeyim. saygılarımla.

 • ismail Bursalı diyor ki:

  yeniden yapılacak önkayıtların geçmiş yılın sonuna kurralandırılması
  çok uygun ve adil olabileceğini sanıyorum.
  Bekleyipte gidemiyen hacı adaylarının mobalini diyanet verebilecekmi?

 • ismail Bursalı diyor ki:

  Diyanet her yıl yenilenen kurra sistemiyle kotkunç hata yapıyor.
  Bekleyipte HİÇ GİDEMİYEN hacı adaylarının günahımobali diyanetindir.
  Lütfen sıra bekliyenlerin hakkı gasp edilmesin.

 • ramazan tataroğlu diyor ki:

  Diyanetin yaptığı şey tam bir ayrımcılıktır; yani parası fazla olan önce, gitsin az olan sonra anlamına geliyor benim annem ve babam iki yıldır yazılıyor ama nafile sonuç yok madem gidemiyecekler neden kayıt yaptırıyorlar hiç bir anlamı yok anlamsız bir bekleyiş içindeler….

 • hüsamettin diyor ki:

  ben yazıldım yıldır bekliyorum ama daha çıkmadı olsun sitenizi beyendim teşekkür ederim

 • ismail diyor ki:

  hac sıramı öğrenmek istiyorum

 • burak diyor ki:

  dinimizce kumar ve sanns oyunları yasaklanmıştır ama diyanet işleri bakanlıgı şans yoluyla hacca gönderiyor haklı degilmiyim?

 • hakkı diyor ki:

  2 yıldır bekliyorum hayırlısını diliyorum sonuçları en kısa zamanda yayınlanmasını istiyorum

 • gülsüm ceran diyor ki:

  lütfen artık yeter sonuçları yayınlayın çok merak ediyorum .hayırlısını diliyorum hakkımızda hayırlı ise layıksak rabbim nasib eylesin.

 • EMİN UYSAL diyor ki:

  ÜÇ YILDIR BEKLİYORUM İLK YIL NEREDESE YEDEKLERDE İDİM 2. YIL ÇOK DAHA GERİLERE DÜŞTÜM İNŞALLAH BU YIL HAYALLERİM GERÇEKLEŞİR … (AMİN)

 • gülseme aydar diyor ki:

  hac sonucu nu bekliom

 • musa varlık diyor ki:

  üzerine titrediğimiz DİYANET İŞL.BAŞK.LIĞI,maalesef 2009itibariyle hacca gitmek isteyen insanlarımızın,türkiyedeki yoğun talep sebebiyle şanslarının azlığı nedeniyle ,diğer ülkelerin,bilhassa avrupa ülkelerinin kontenjanından yararlanmak suretiyle hem diyanet’in yükünü hafifletiyor,hemde biran önce hac vazifelerini yapabilme imkanı buluyorlardı,ki öğrendiğimize göre DİYANET,hangi akla hizmet etti ise maalesef bu seneden itibaren dış ülkelerden alınabilinecek vize işlemlerine engel olmuştur.eğer doğru ise DİYANET bu vebalin altından kalkamaz.bir başka önerimiz,yaşlıların kur’asız hacca gidebilmeleri hususunda yaş sınırının 65 olmasıdır.birbaşka önerimiz,türkiye’de birden fazla hacca(Umre’ye değil) gideceklere engel konması,mümkünse ikinci def’a hacca gitmelerinin engellenmesi.(sakın bunu dedim diye hacca karşı olduğum sanılmasın)ben bir din görevlisi emeklisiyim.benimkisi sadece soruna çözüm önerisidir.Zira HZ.ALLAH c.c.Haccı bir def’a farz kılmıştır.saygılarımla.

 • hamza yanmaz diyor ki:

  hacın çıktı mı çıkmadı mı ögrenmek istiyorum

 • zekariye yıldırım diyor ki:

  hac sonuçlarını bekliyorum

 • mehmet sertbakan diyor ki:

  Bu yıl 3. senemiz annem,abim ve yengem hacca gitmek için bekliyoruz maalesef yine çıkmadı.Geçen yillarda önce yazılanlara ,öncelik tanınıyordufakat bu uygulama kaldırıldı bu çok haksız bir uygulamadır.Biz kendimizi 3 yıl önceden ayarlamışız,şimdi bir aksilik olur,hastalık olurda gidemezsek ne olacak?Diyanet bunu hemen düzeltmeli,bizi bu duruma düşürenlere hakkımızı helal etmiyoruz.

 • şenol çeküç diyor ki:

  Bizimde üçüncü yılımız yine çıkmadık.Haberde eski kayıtlara öncelik tanınıyor diyorlar. Nasıl çıkmıyor anlayamıyorum.Yaşım 45 yaşlanmadan gidin diyorsunuz kura kura derken yaşlanacağız.Diyanet duy sesimizi.:…….eski kayıtlılar kuraya girmek istemiyoruz.

 • Nurenda diyor ki:

  Annemle babam bu yıl 3. yılları ama malesef yine kesin kayıtlılar listesinde deyiller,bence bu büyük bir haksızlık tamam kısmet meselesi ama diyanet yanlış bir yolda uyguluyor.Hiç gitmeyenlere ve daha önce kayıt yapıpta gidemeyenlere öncelik verilmesi daha doğru deyilmi arkadaşlar,diyanetede güvenemeyeceksek bu ülkede kime güveneceğiz.yıllardır büyük bir heycanla bekleyen insanları hayal kırıklığına uğratmak günah deyilmi allah aşkına.

 • emine diyor ki:

  yeter artık ne zaman öğrenecem kesin kayıt sıranız gelmemiştir diyo

 • aysel diyor ki:

  babaanemde 3 yıldır bekliyor 70 yaşında basladı 73 yasında oldu hala sıra Gelmiiyorr.. ! haksııızLık Bu ! Hak yiyorsunuz resssmen ..!Bu nasıl diyanet isLeri sesimizi duyuuun ! sesimizi duyurmak için avrupaya mı gitmemiz Lazııım ..! dayısı Olan gidiyo avrupaya ..! susmuyoruz susmucazz ! .. bu dünyanın öteki dünyasıda vaaaarr ..;)

 • şafak hasar diyor ki:

  2007 2008 2009 senelerinde 3 kez üst üste kayıt olan annem ve babam 3 senede sıralamada 60000 ninci görünüyor diyanet nasıl bir kura sistemi yapmışta bu kişiler ve buna benzer birçok kişiler böyle geride bırakılabiliyorlar.bunların nedeni ve sebebini bir yetkili açıklıya bilirmi birde 3 kez üst üste kayıt olanlar 3×9 geriye alınıcaklar diye yazılmış ama ölebişeyde göremiyoruz.seneyede yaşınızgeçmişdiye gidemiyorsunuz derler buda üzerine tuz biber olur bunların günahını kimçekicek acaba sayınyetkililer bu gidişi düzeltmenizi rica ediyorum saygılar.

 • veli çelebi diyor ki:

  ben veli lütfen hac açıklandıysa gönderein bekliyorum

 • umut şeşe diyor ki:

  çok çooooooooook iyi

 • kasim uçar diyor ki:

  3 yıldır hac çıkmıyor neden kayıt yaptırdıgımız halde her sene kurada çıkmıyor ilk kayıt yapanlar çıkıyor neden şikemi var adamcılıkmı var
  diyanetin haksızlıklarda bulunacagına inanamıyıorum ama 3 yıldır hac çıkmayınca yeni kayıt yapanlara çıkınca sizi kurum hakkında şüpheye düşüyorum
  bunun nedenini açıklarsanız sevinirim daha kuraya girmek istemiyoruz ben 58 yaşındayım hanımım 55 yaşında lütfen yardımcı olurum

 • CÜNEYT diyor ki:

  SELAMUNALEYKÜM:MÜSLÜMAN ARKADAŞLAR YAZIM:Annem ile Babam bu sene hacıya yazıldılar bu sene çıkmadı seneyede çıkmaz sa annem,babam,ben umra ye gitce allah geride kalanlarada gırmeyi nnasıp etsin gidenede daha çok gitmesini nasip eylesin yüce yaradan

 • türkan ercan diyor ki:

  70 yaşındayım 3 yıldır sıra bekliyorum haç ca gitmek resmen kumar ile belirleniyor.Rüşvet alarak başkalarının yerine götüren şirketleri duydum …bu yaşımda çalışarak haç paramı biriktirdim ama başkalarına haram para veremem; yok zaten .Bu şekilde haçca gidenler,götürenler,bunlara izin veren yetkililer ben daha çok bekleyecek miyim?

 • canan diyor ki:

  artık ek kontenjan varmı yokmu belli olsun diyanet birşey söylesin herkes hacca hazırlanıyo biz hala bekliyoruz açıklama istiyoruz diyanetten var veya yok birşey söylesin

 • songul diyor ki:

  3 yıldır beklıyoruz sabırla ama yeter eskı kayıt yaptıranlara hak tanıyın

 • selavettin sarı diyor ki:

  hacca gidenlerin şimdiden allah sabır versin

 • nurten diyor ki:

  yazık ya 4 yıl oldu hal bekliyoruz elden ayaktan düşüncemi çıkacak bu kura cok sacma bu kura sıstemı….

 • ayşe diyor ki:

  hacca gidenlere şans güldü

 • beyzanur diyor ki:

  benimde babannnem gitti ama göremiyorum neden acaba:)

 • beyzanur diyor ki:

  bence herkez oraya gidip görmeli hz. muhammedi (sav)

 • MELİSNAZ diyor ki:

  SÜPERRRRRRRRRR… BEN KURAN ÖĞRENMEYİ ÇOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKK… İSTTİYORUM SİZDE İSTİYORSUNUZ DEĞİL Mİ CEVAP YAZIN

 • arif diyor ki:

  BU YIL 4 ÜNCÜ SEFER KURRAYA GİRECEĞİZ NE OLACAK BİZİM GİBİ BEKLEYENLERİN HALİ SIRA ASLINDA BİZE GELDİ AMA BU KURAYA ARTIK PEK GÜVENİM KALMIYOR SAYIN YETKİLİLERİN İLGİSİNE LÜTFEN BİZ GİBİ BEKLEYENLERE DAHA DUYARLI OLALAIM ADİL OLALAIM LÜTFEN

 • hatice diyor ki:

  annem diyor ki hacca yazılalı 3 sene oluyor … 3 senedir bekliyoruz. hac sırası beklerken yaşlandık…3 yılda sağlığımız epey bozuldu … yazıldığım sene sapasağlamken bu yıl 2 ayrı ameliyat geçirdim… bu gidişle 3 sene sonra çıksa da benim gidebilcek halim kalmayacak…keşke daha adil olunsa….

 • TEVFİK ALTAY diyor ki:

  Benim annem ve babamın bu sene dahil 3’üncü yılları daha ne zaman kısmet olacakta gidecekler merakla bekliyoruz.Kendilerinden 1 yıl sonra kayıt yaptıranlar gitti ve geldiler.Diyanet işleri eski kayıtlara öncelik tanısa ve kuraya tabi tutulmasa daha iyi olur.İnsanlar böylelikle hayal kırıklığına uğramamış olurlar.Merakla bu seneki kurayı bekliyoru.İNŞALLAH ÇIKAR…

 • Ayşe TOPÇU diyor ki:

  SELAMÜN ALEYKÜM,
  DÖRDÜNCÜ SENEMİZ,BİZ AİLECE YAZILDIK VE HERSENE BÜYÜK BİRUMUTLA BEKLİYORUZ AMA HERSENEDE BEKLEMENİN HÜZNÜYLE YIKILIRKEN İNŞALLAH SENEYE DİYEREK BİR ÜMİT HALA BEKLEMEKTEYİZ .YETKİLİLERİN BİZİM GİBİ BEKLEYENLERE BİR ÖNCELİK TANIMALARINI,SESİMİZİ DUYMALARINI İSTİYORUZ.

 • ozana diyor ki:

  sayın yetkliler benim annem ve babam 4 senedir hacca gitmeye çalışıyorlar ama bu diyanetin saçma sapan kuraları koydular o yüzdenbu dengesiz sıralamalar ve kura yöntemlerini düzenlesinler çünkü adam 4 senedir yazılkmışlar ama çıkmıyor lütfen ilk yazılan lara öncelik versinler saygılarımla ::::….hayırlı sonuçları almak diğleğiyle herkese selam

 • neslihan yıldız diyor ki:

  EY MÜSLÜMANLAR

  BENİM BABAM VE ANNEM 3 YILDIR KAYIT OLUYORLAR AMA BİR TÜRLÜ ÇIKMIYOR NEYSE ALLAHIN İZİNİYLE ÇIKACAK SİZDEN İSTEĞİM SİZDE BENİM LERİNDE İSE NİZ ÜMÜDÜNÜZÜ SAKIN KESMEYİN

 • ramazan diyor ki:

  selamaleyküm ben 4.senedir bekliyorum inşallah bu sene çıkar

 • Mehmet/Raziye diyor ki:

  4 yıldır hac kuramızı sabırla beklıyoruz. Önceki senekilere hak tanımanızı istiyoruz…

 • cemile diyor ki:

  selamün aleyküm ben diyanete sesleniyorum.kura sistemiyle hacca gitmeyi hiç doğru bulmuyorum.bizde 2kez kayıt yeniledik acaba çıkacakmı çıkmıyacakmı diye düşüne düşüne karamsarlığa kapılıyorum çok üzülüyorum neden insanların psikolojisini altüst ediyorsunuz sayın diyanet başkanlığı herkes kayıt tarihine göre gönderilsin en azından 2 veya 5 sene sonra hacca gideceğim diye bir umudum olacak inanın umutsuzluk çok daha kötü herkes sırasına razı olur öbür türlü ben yazılalı 4 sene oldu öteki bu sene yazıldı çıktı diyorlar bu çok büyük haksızlık lütfen Allah rızası için eski sisteme dönün. inşallah rabbim dileyen herkesi ve bizide hac yolcusu yapar amiiin.

 • emine diyor ki:

  slm tüm hac için benim gibi beklenyenler vede artık bizi kuraya koymadan göndersinler ben de 4 senedir yeniletenlerdenim bizim yazıldıgımız sene nasıl bizden önce bekleyenleri kurasız gönderdiyseler bizide kurasız göndersinler bende bu işlrere vesile olanlara hakımı helal etmiyorum lütfen diyanetten birileri burada yazılanları okusun artık dile kolay 4 sene korkum bu gidişle kura olduguiçin biz zor gideriz allah rızası için gönderin benim gibi bekleyenleri allaha emanet olun

 • yusuf diyor ki:

  benim annenle babamın 4.yılları inşalla kurada çıkarlar allah nasip etmiş ise her şeyin hayırlısı ne diyelim

 • takva gül diyor ki:

  selamun aleykum müminler…sabrın sonu selamet.ALLAH GEL KULUM DEMESE VAKİT GELMEMİŞTİR ..BENDE İLK DEFA YAZILDIM.HAYIRLISI.

 • ömer diyor ki:

  ben ömer 2007 yılında hacca yazıldım ilk sene 200 kişi farkla kaçırdık ben annem ve eşim 3 kişi yazıldık yazıldıgımız sene annem 71 yaşındaydı şimdi 75 yaşında o zaman saglıgı yerindeydi şimdi saglıgı bozuldu bunun vebalını kim çekecek 4 senedir bekliyoruz ALLAH rızası için bu sene inşallah çıkarda

 • sema ay diyor ki:

  annem 4 yıldır, ben de 2 yıldır başvuruyoruz. ilk defa başvuranlara çıkıyor. bize çıkmıyor. bu kadar da haksızlık olmaz.hadi ben neyse de bir kaç yıl daha bekleyebilirim ama annem yaşlı kadın bir iki yıl sonra gidemeyecek. zavallı kadın yıllardır haccın hayalini yaşıyor…………

 • fatih emre diyor ki:

  sayın diyanet işleri başkanım bir sene ilk kayıtları almayın eski kayıt ve ilk defa gidecek yaşlıları gönderin.4 sene 5 sene bekleyenler var yazık günah ya.

 • mustafa topakkaya diyor ki:

  Diyanet işlerini adil bir kura çekmediği için kınıyorum ben 4senedir bekliyorum niçin bize öncelik tanımıyorsun sayın ali bardak oğlu

 • semiha diyor ki:

  selamün aleyküm
  ben bu yılki kura sonuçları ne zaman belli olacak bileniniz var mı?benimde annemle babam yazıldı hayırlısı olsun arkadaşlar.şu anda okudum da 3, 4, yılı çıkmıyor felan yazmışsınız önemli olan niyetine girmiş yazılmışsınız.içinizi ferah tutun Allah herkese nasip eder inş.oraları görmeyi…

 • melis diyor ki:

  ewt bencede bu kura sistemi çok yanlış sırayla olsa babaannem yıllardır hac a qitmeyi bekledi şimdide wefat eddi hep diodu ya gitmeden ölsem geçen perşembe wefat eddi nolur şu kura sistemi bi deişse herkes babaannem qibi olmasa 4 yıl bekledi ama olmadı şimdide wefat eddi bulun bi çözüm yolu

 • SENA diyor ki:

  BEN SENA 10 YAŞINDAYIM ANNEM HACA GİTMEYİ ÇOK İSTİYOR AMA SİZİN BU KURALARINIZ YÜZÜNDEN GİDEMİYOR O ÜZÜLDÜKÇE BENDE ÜZÜLÜYORUM ANNEME VE
  BABAMA KURA ÇIKARSA BEN ÇOK MUTLU OLURUM LLLLLLLLLLLÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜTTTTTTTTTTFFFFFFFFFFEEEEEEEEEEEENNNNN SESİMİ DDDDDDDDDDDUUUUUUUUUUYYUUUUUUUUNNNNNNNNNNNNNN

 • ismail diyor ki:

  hac listesini öğrenmek istiyorum

 • köksal diyor ki:

  ben kayıt olalı iki sene oluyor.kendim kayıt oldum diye demiyorum.yaşlılara kurasız hacca gidiş varya …aynı şekilde belli yaşın altındaki kişilerede .kısıtlama getirseniz….şu birikmiş olan kişiler bitene kadar daha iyi olmazmı ….bence iyi olur….saygılar sunuyor …başarılar diliyorum.kolay gelsin…

 • ayse diyor ki:

  benim annem ve babamda bu yıl 4.cü seneleri her yıl bu zamanlarda heyecandan ölüyorlar fakat sonuç hep hüsran oluyor.hepimiz çok üzülüyoruz. onlarla birlikte kayıt olanlar o sene gittiler.yazıldıklarında 63 ve65 yaşlarında idiler şimdi yaşlarıda arttı.gitme şansları dahada azaldı ve yaşlandıkça hastalıklarıda arttı.bu yüzden gitmeleri dahada zor daha önce kayıt yaptıranlara öncelik verseniz çok iyi olacak. DİKKAT’e almanız dileğiyle saygılarımı sunar hayırlı günler dilerim……

 • saki.cem diyor ki:

  sabırsızlıla bekliyoruz allahım hayırlısıyla nasip eder inşallah bu 3. senemiz

 • Baran diyor ki:

  Diyanet Bakanlıgını Kınıyorum …. ANNEANNEM 4 YILDIR YAZILMIŞ VE KURA ÇEKİMLERİNDE HALA Bİ TÜRLÜ ÇIKAMADI YAŞI GEÇTİKÇE DAHA ZORLUK ÇEKMEYE BAŞLIYOR LÜTFEN BARİ İNSANLARIN SESİNİ DUYUNDA BU SÖYLENEN İSTENEN GEREKEN VAİİLERİ YERİNE GETİRMENİZ ARZ OLUNUR

 • OSMAN diyor ki:

  2010 HAC KURASI NE ZAMAN ÇEKİLECEK VE NE ZAÜMAN AÇIKLANACAK

 • sevda diyor ki:

  ANNEM 3 SENSEDEN BERİ YAZILIYOR LÜTFEN ARTIK ÇIKSIN ÇOK FAZLA İSTİYOR HACIYA GİTMEK NE ZAMAN ÇEKİLECEK MERAKLA BEKLİYORUZ HEPİMİZ

 • mustafa gürdağ diyor ki:

  sayın arkadaşlar sabırlabekleyeceğiz allah bizleri orayaçağırması lezım bizler ne kadar konuşsak boştur allah hayılısını versin saygılar

 • Canan diyor ki:

  Gercektende arkadaslarımın yazdığı gıbı benımde annem babam 4 yılldır kuranın cıkmasını beklıyor..Her seferınde aynı heyecanı yasıyor ve cıkmayıncada aynı üzüntüyü fazlasıyla yasıyorlar..Buna lütfen bir cözüm bulun Allah rızası ıcın..İlgnize şimdiden teşşekur edıyor kolay gelsın dıyorum..

 • adnan demirtaş diyor ki:

  bende 3yıldır sıra bekliyorum inşaallah busene kuradan çıkarım hayırlısı olsun ama haksızlık diyenlere katılıyorum

 • cemal diyor ki:

  bütün yorumları okudum herkes kumar diyor mualesef diyanet demiyor. sebebi nedenki acaba…4 yıldır beklemekteyim yeniyazılanlara çıkıyor bir de insanların psikolojini bozuyorlar.bu durumun yazılış tıllarına göre düzeltilmesinden yanayım.inşaallah duyarlı davranırlarda bu yanlış tutumdan bir an olsun vaz gecerler.cekilecek kuralarda cıkanlar bizlerden selam götürsünler biz alıştık 4 yıl daha ölmezsek bekleriz.bu uygulamayı ısrarla uygulayanlara hakkımı helal edmiyorum.

 • cennet diyor ki:

  benim de babaannem yazıldı ama sonuçlar ne zaman açıklancak milmiyorum
  işallah babaannmede çıkar olda gider. şu kura olmasa ak akkkkkkkkkkkkkk.

 • faruk aktunc diyor ki:

  Diyanetin alllah belasını versin babam ölüm yatagında daha 5 yıldır bekliyoz….para fazla versen torpille yapan arkadaşlarım var…..TAYİP ERDOGAN NERDESİN bu diyanetede bi el atsan yuh yanii….

 • ali gelmedi diyor ki:

  selamun aleyküm.bn konyada kuraya adımı yazdırdım.4 yıldır adım çıkmıyor.yani bu kadar isekliyim.ömrümde fazla kalmadı diyebilirim.rabbime her gün yalvarıyorum.güzel kabeyi görmek için.sizlerden ricam ALLAH RIZASI İÇİN BANA DUA EDİN Kİ ÖLMEDEN ALLAHIN EVİNİ GÖREYİM.DURUMU BENİM GİBİ OLAN HERKESE GÖRMEYİ NASİP EYLESİN RABBİM.SİZE TAVSİYEM kesinlikle gençken gidin.bize öncelik tanısalar çok memnun olurum.

 • meltem diyor ki:

  LÜTFE ARTIK HAC SONUÇLARI AÇIKLANSIN

 • ersin ayar diyor ki:

  babam ve annemin 4.yılı büyük bir heyecanla hacca gitmek için bekliyorlar inşallah bu yıl kurada onlarında isimleri çıkar lütfen dua edin

 • A.celil ALGUR diyor ki:

  ne zamanhac kuraları belirlenecek ve kaçıncı sıradayım

 • FATİH SUNCAK diyor ki:

  Diyanet İşleri Başkanlığının uyguladığı bu kura sistemindeki kura zadelerden biriyim.5 yıl öncesinde yazılmak istediğimizde kura sonucu herkes gitmeden yeni kayıt yapmıyoruz dediler.sonra sırf Allah rızası için bu kutsal vazifemi yapmak için emekli oldum ve 4 yıl önce ilk hacca yazılanlardanım. fakat daha önceki hacı adaylarına yapılan muamele ne yazıkki bizlere yapılmadı her yıl yeni kayıt alınarak bizler mağdur edildik.Bu yenilediğim 4 yıl hac kaydıdır.Bu yılda çıkmaz ise yapılan haksızlıktan dolayı hakkımı Diyanet işleri Başkanına ve hacc organizasyonu ile ilgili kurula hakkımı helal etmiyorum Yüce Rabbime havale ediyorum.Bu kurum bile din işlerinde dürüstlük yapmıyorsa kıyamet günü iki elim yakalarında olacaktır.eşim ve ben kura sunuçlarını sabırla bekliyorum.Hakkaniyet bekliyoruz.saygılar.

 • habibe diyor ki:

  bütün yorumları okudum ve hepsinede katılıyorum…ben yazılalı 3 yıl oldu babam annem annanem 4 yıl oldu..hadi ben neysem yaşım genç diyelim gerçi ölümün hangi yaşta geleceğini kimse bilemez.ama annanem 80 yaşında 4 yıl önce rahatca gide bilme umudu vardı ama şimdi düşünüyor kadıncaz yazık günahdır..ve buna benzemedik ne kadar yaşlı nine ve dedelerimiz var ben onların gide bilmesini daha çok istiyorum…lütfen ALLAH RIZASI İÇİN şu kura cekimine bi çüzüm bulunsun…

 • halit diyor ki:

  Allah herkesin hakkında hayırlısını versin. Sistem neden bu kadar geç işliyor anlamış değilim. 22 nisandan sonra bugün tam 21 gün geçti hala açıklama yok. oysaki tüm işlemler ve çekiliş bilgisayar üstünden gerçekleşiyor. bu kadar gecikmesinin sebebini bir allahın kulu açıklasın lütfen.

 • Bülent diyor ki:

  Lütfen daha adil ve hakkaniyetli bir sistem geliştirin. Bu zor değil gerekirse matematikçilerinde içinde bulunduğu akademisyenleri toplayıp değişik formüller geliştirin. En uygun görüleni uygulamaya koyun. Ama her iki yılda bir sistem değiştirip yenilikler getirmeyi bırakın. İnsanlar hac hac diye ölüp gidiyor. Ama olsun niyet önemlidir…

 • ibrahim diyor ki:

  S.A
  ANNEMDEN DAYIM 3 yıldan beri bekliylar bu 4. seneleri neden çıkyor yeni kayır olanlar hep çıkıyorda bizlerinki neden acaba heyecanla açıklanmasını bekliyoruz İNŞ CÜMLEMİZE KISMET OLUR BİR ÖNCE AÇIKLANSIN. ESKİDEN 2. SENEDE DİREK GİTMEYE HAK KAZANILIYORDU ARTIK ÇIKMIYOR . 4 senden beri bekleyen komşularımız vardı ve vefat etti gidenemeden adam Allah rahmet eylesin en kısa zamanda çıkması bekliyoruz.

 • ali abacı diyor ki:

  yaa bu sonuçlara nerden bakıyoruz arkadaşlar bilen varsa yazsın bi zahmet

 • nuri başlı diyor ki:

  ben şu kanaatteyim hacı adaylarını sıraya sokmaları daha iyi olur çünki maddi ve manevi hazırlığımı ona göre yapardım şahsen hac çıkarsa diye gezmemden yememden kısıyorum ondan sonra çıkmayıncada pişman oluyorum gezseydim diye herkesde bu kanatte

 • ismail. diyor ki:

  kuraları hac kayıtları bittikten bir ay sonra belli olsa iyi olur bilgisayar çağındayız herşeyi bilgisayarlar yapıyor uzatmanın ne anlamı var herkes hazırlığını ona göre yapar

 • amasyalı diyor ki:

  SELAM HAC KURASI BEKLEYEN VATANDAŞIM ANNEMDE YAZILALI 4 SENESI HALA ÇIKMADI BİZDE BEKLIYORUZ İNŞALLAH BU SENE ÇIKAR KURALARDA ÇEKILMEDI ÖNCE YAZILANLAR GİDEMİYOR SONRA YAZILANLARA ÇIKIYOR ÇOK SAÇMALIK ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

 • yeliz diyor ki:

  annem ve babamın hac sonuçlarını yani bu sene gidebileceklermi kurada çıktılarmı nasıl ögrenecegiz

 • GOG diyor ki:

  ben kura sonuçlarını internette göremiyorum ve sonuçları görmeyi bekliyorum.ANNEANNEM KAÇ SENEDİR BEKLİYOR,SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK!!!

 • adem diyor ki:

  kuru sonuclarını nasıl ögrene bilirim acaba bana yardımcı olurmusunuz yada nerden ögrenirim veya nezaman acıklancak bilen biri varsa cevap versin tesekür ederim.

 • ozcan bıngol diyor ki:

  babam 4 yıldır beklıyor lutfen dıyanet bu sene 4 yıldır beklıyenlerın cıkacagını soyluyordu.

 • Gökhan diyor ki:

  2010 HAC KURALARI ÇEKİLMİŞMİ

 • satı guler diyor ki:

  bu yıl hanımla ilk yılımız olac ak kayıtta..inşallah hayırlısı neyse o olsun bende dıyanet gorevlisiyim..amam suankı uygulamayı haksızlık olarak göruyorum şans işi olmamalı..ömru yetmeyen dostlarımısın farzı yerıne getırmememesı bu konudakı vebal ıdarecilere olur sanıyorum..kota ordakı guven ve asayış saglık vede dunya muslumanları arasındakı organızasyon bakımından elbet onemli..

 • semra diyor ki:

  s.a eşim ben ve kayınvalidem gurup olarak yazıldık hergün internete bakıyorum kuralar açıklandımı diye ayın kaçında açıklanacak bilen varsa yazsın lütfen… inş rabbim çağırırda gideriz rabbim tüm gitmek isteyenlere nasip eder inş

 • onur diyor ki:

  yav karas ben 5 yıldır yazılıyom ama bir türlü cıkmıyo bu nasıl iş babam anam

 • mustafa diyor ki:

  hac ögrenme

 • ayşegül diyor ki:

  annem ve babamında 3.yazılışları.bu demek oluyor ki hacca gitmeye karar vermeden önce kaydını yaptırmalı.çünkü zaman geçiyor ve yaş 65 ise oluyor hacca gidene kadar 70 tabi yine kuralarda çıkarsa.beklerken de stresi ayrı….sağlık bozuluyor…RABBİM tüm hacı adaylarına KUTSAL TOPRAKLARI görmeyi nasip etsin.

 • recep diyor ki:

  ben çorumdan 4 yıl önce kayıt yaptırdım 4 yıldır yeniletiyorum tam 4 yıl oldu bu hac kuraları nasıl çekilecek bu sene gidebilecekmiyiz benden sonra yazılıp da gidenler nasıl gidiyor bu konu hakkında bilgisi olan varsa bizleri de bilgilendirirse çok seviniriz

 • emre diyor ki:

  Hanımlar Beyler Hac Kuraları Ne zaman Çekilicek bilen varsa yazsın

 • nuh çakır diyor ki:

  hac kura sonuşları nezaman belli olacak

 • betül diyor ki:

  babaannem haca gitmayi çok istiyor } işallah sizden duyarız işallah çabuk açıklanır

 • zeynep kızıldeniz diyor ki:

  hacın sonuçları ne zmn belli olcak

 • Remzi diyor ki:

  Ya nerden bulabılırız bu hac sonuclarını bılen lutfen pm bıraksın sıteye sıtenın ısmını yazsın baktıgı?? Allah aşkına!!!

 • emine diyor ki:

  slm tüm müslümanlara 26 sında saat 11 de cekilecekmiş kuralar inşallah adil cekilişler olur özlelikle benim gibi 4 senedir bekleyenlere şimdiden allahım kabul etsin tüm haca niyet etmişlerin haclarını allaha emanet olun

 • büşra diyor ki:

  3 yıldır hacca yazılıyoruz ne zaman sonuçlar belli olacak çok merak ediyoruz. Ayın 26sında çekilişler yapılacak mı dilerim Allahtan tüm hacıların şimdiden kabul olsun Allaha emanet olun

 • rabia diyor ki:

  çok saygı değer din kardeşlerim tamam zor bir iş ama lütfen bu hac kurrasını hızlandırınız hepimiz biliyoruzki ramazan ayı her yıl biraz daha öne geliyor hac kurrası çıkan hacı adaylarımız mattiyat yönünden zorlana bilirler. yaz zamana denk gelecek insanlarımız zorlanarak hacca gitmelerini hiç birimiz istemeyiz öyle değilmi sayğı değer büyüklerim bunca insan vereceğiniz kararlara bakıyor yaşlısı var genci var… rabbim her aday olanlarında olmak isteyeninde yüzünü güldürsün yarabbi… hocalarım güc kuvvet ve sabırla bu insanlarımızın beklentilerini boşa çıkarmasın amin

 • pınar diyor ki:

  benim dedem ve babaannem 4 senedir bekliyorlar ve onlar gibi bekleyenlere niyet etmişlerin allah haclarını kabul etsin…

 • seyda diyor ki:

  yaa arkadaşlar ben giriyorum ama t.c. kimlik no yazıorum ama ögrenemiyorum nasıul ögreniliooo lütfen söyleyin beee arkadaşlar çook önmli

 • gülser diyor ki:

  arkadaşlar hepinizin yorumlarını teker teker okudum.ben şahsım adına şuna inanıyorum.hepinizin yazılarında haklı olduğunuz yanlar var.evet diyanetin yanlış uygulama sistemi senelerdir değişmedi gitti.fakat gönül işi bu.yaradan mevlam çağıracak.sen ne yaparsan yap yaradan gel demeyince gidilmiyor.4 senedir benim eşimde bekliyor.annesiyle yazıldı.kalpler temiz olmadı.rabbim beni neden çağırmadı deyip arkamıza dönüp bakıp,nerde bi hata yaptığımızı gözden geçirmemiz lazım.neyse hepimizin hakkında hayırlısı olsun.dualarımızda birlik olsun.hac olayını imkanı olanlarda yaşlılığına bırakmayı düşünmesinler.yarına çıkmaya elimizde senedimiz yok.allaha emanet olun.

 • sevgi diyor ki:

  doğru söylüyporsunuz bütün yorumlara katılıyorum.Bizde eşimle il olarak 2007 de yazıldık.Daha sonra 1 yıl ara verdik ondan sonraki iki yıl daha yazıldık bu yılda çıkmamış.Seneye de kısmet olursa tekrar yazılmayı düşünüyoruz ben 34 eşim 42 yaşında inşallah 50li yaşlara gelmeden gideriz.HER ŞEY VAKTİİNDE GÜZEL.Yaşlandıkmı gidip gelmesi çok zor oluyor. hepinize sevgiler.Ha bide remzi bey nerden bakılıyor kura sonuçlarına diye yazmış haç kuraları dedinmi, sayfa çıkıyo tc kimlik nonu giriyorsun karşına geliyor.

 • seher diyor ki:

  4 yıldır bekliyoruz bu ne biçim iş
  bu yılda çıkmadı

 • fatma diyor ki:

  annem babam 4 yıldır bekliyor 2010dada çıkmadı bu ne adaletsizlik yaş gidiyo sağlık gidiyo adaletli bir kura olsun ilgililere sesleniyoz

 • fatma erbaş diyor ki:

  benim annem babam bu seneyle dördüncü senesi yeni yazılanlarda aynı kurrada eski yazılanlarda buhaksızlık deyilde nedir 4 senedir bekliyoruz allah rızası için bu adalet sizlige son versinler :S şu an sinir kırizi geçir mekteyim annem babam neyapsınlar yaşlı in sanlar seneye elimizde senetimizmi var yani ölcezmi kalcazmı o yüzden lütfen buna bir çözüm bulun allahın ve pey gamberin aşkına size yal varıyorum eskilere öncelik tanımanız gerekmiyomuydu sesimi duyun feryadımı duyun yalvarıyorum yorumlarınızı bekliyorum

 • nurcan sözen diyor ki:

  benin annem ve babam 3senedir beklemede yine cıkmadı.babam cok üzüldü ve gözyaşlarını tutamadı.inşalaah seneye cıkar.bütün müsluman aleminin gitmesini nasip etsin .amini

 • adem sözen diyor ki:

  ya bu nasıl insafsızlık parası olana öncelık veriliyor.galiba 4senedir bekleme aşamasındayız böyle giderse 85 yaşında gideceyiz oda şüpeli ya ölürsek sorumlusu sizsiniz.

 • ramazan diyor ki:

  4 senedir bekliyoruz, hiç adil bulmuyorum güvenmiyorum artık diyanete yaşlılara kurasız öncelik tanınacak diyorlar yazıldığında sapa sağlam insan şuan hasta belki seneye hiç yürüyemeyecek. yazıklar olsun. vebalimiz diyanete, torpil yapılıyor nasıl adalet bu sırayla yazılanlara göre göndersenize.

 • Hasan ZOR diyor ki:

  Nasıl yapılması gerekiyorsa öyle yapılmaktadır.Diyaneti bilmeden suçlamanın alemi yok.Kayıt yeniletenler ayrıca herhangi bir ücret ödemiyor.Sıraya konsa 10 sene beklenecek.Yeni yazılacak olanların kusuru ne.Kayıt parası 15,00 TL. bu kişileri illede hak sahibi yapmaz.Bu Suudi Arabistanın uyguladığı bir kota.Resmi nüfusun 1000 de biri.Herkes kendi menfaati açısından olaya bakıyor.Diyanet İşleri başkanlığı yapılması gerekenin en iyisini yapmaya çalıştığından hiç şüphem yok.Çom yönlü bakmaya çalışırsak daha objektif düşünebiliriz.Günaha girmeye gerek yok…..

 • irem diyor ki:

  AnNeMgİLe çIKmAdI HaYıRlISı NeYsE O OLsUn….. ŞUnA Emİnİmki hErKeSe biR gÜn ÇıkAcAk…..

 • orhan GÜNEL diyor ki:

  sayın diyanet başkanlığı yetkilileri, annem ve babam 4 yıldır başvuru yapıyorlar,her sene başvuru sıraları yaklaşacağına daha da geri çıkıyor. bu nasıl iştir anlayamadım. heralde rahmete kavuşunca isimleri çıkacaktır, nasıl uygulamadır, ne yapmak lazım. aydınlatırsanız memnun oluruz.

 • hakan salkım diyor ki:

  böyle adaletsizlik hayatımda görmedim ben niçin yeni kayıt yaptırıyorlar eski yazılanların hakkını yemelerine izin veriyorlar bir türlü anlam veremiyorum annem ve babam sayelerinde 5. seneye döndüler herhalde böyle devam ederlerse bi 5 sene daha beklerler Allah izin verirse tabi ama lütfen duyurularımızı dikkate alın artık ve dürüstçe bir yol bulun bu adaletsizlige daha fazla göz yummayın…………………………………………………..

 • çiğdem bengi diyor ki:

  Bu üçüncü senemiz olduğu halde yine hüsrana uğradık.bu kadar adaletsizlik olur mu?bu sistem değişmeli diyanet artık hüsrana uğrayanların sesini duymalı.Psikolojimiz bozuldu seneye çıkacağımızın garantisi var mı ki?DİYANET ARTIK BUNA BİR ÇÖZÜM BULSUN LÜTFEN BİZDEN ÖNCE YAZILANLARA ÇOKTAN ÇIKTI BU KUL HAKKI DEĞİL DE NE OLUYOR ŞİMDİ??????????

 • emine diyor ki:

  slm kurası cıkanların şimdiden ibadetleri kabul olsun. malesef banada 4 sene oldugu halde cıkmadı. kura numaram 5005 az da olsa ümitleniyorum her sene gibi bu senede cok yıkıldım diyanet ten lütfen bir yetkili bu yazıları okusun da belki bu adil olmayan sistemi degiştirsinler artık birde acıklamalarında genc işi diyorlar hac ümre için 4 senem bitti bu saatten sonra acaba bizler gidene kadar kac yaşında olacagız sanırım yaşlanmak yerine genclige mi gidecek bu bekleyenler yaptıkları ile konuşmalarındakı tezatı artık düşünsünler de kura degil sıraya koysunlar.herhesten dua istiyorum allah rızası için allaha emanet olun

 • yasemin diyor ki:

  evet gercekten adalesiz buluyorum bu kura sistemini bunun şansoyunlarından ne farkı var annem le babam 4.kez yazıldır ve yine cıkmadı yeni yazılanlara cıkıyo yetkilere sesleniyorum tabi okurlarsa buraya hep yaslı insanlar yazılıyor yaslılara öncelik versinler

 • nurten diyor ki:

  selamün aleyküm benim annem ve babamda 4 yıldır bekliyorlar ve ne yazı ki yine gidemiyorlar.bu nasıl birşey anlamadım ne demek ya bizi neden kuraya tabii tuttular neden sırayla çekilmedi böyle haksızlığı kabul etmiyorum ve diyanet işleri başkanını şiddetle kınıyorum ve ona hakkımız helal etmiyoruz.lütfen yerine başka birini atasınlar.inanılmaz üzgünüz.

 • seher diyor ki:

  slm bence diyanet yanlış yapıyo niye daha önceden kalanlara öncelik vermiyo niye yeni yazılanlar gidiyo rabbim inşallah tüm hacı adayların kutsal toprakları görmesini nasip eylesin amin…

 • ahmet diyor ki:

  Bu nasıl uygulama.5.sene oldu annemle babamı gönderemadik bir an önce bu kura sisteminin değişmesi ya da 3-4 sene bekleyenlerin kuraya tabi tutulmadan gönderilmesi gerek.iş kuraya kalırsa belki 5-10 sene daha çıkmaz bu adalet mi yani SAYGILARIMLA

 • kadir hüseyin kaya diyor ki:

  sayın diyanet işleri başkanımıza seslenmek istiyorum.annem ve babam 4 senedir yazılmakta bu senede ne yazıkki kurada isimleri çıkmadı.2006 kayıt olanlar sözde bu sene yüksek ihtimalle hac vazifelerini yerine getireceklerdi.2006“da yazılanların coğu benim annem ve babam gibi sukutu hayale uğradı.size soruyorum biri 65 diğeri 71 yaşında son iki üç senedir ciddi rahatsızlıklar geçirdiler geçen sene yazılan birçok akrabalarımıza bu sene hac yolu gözüktü.şimdi söylermisiniz daha önce yazılan adayların günahı ne, bu adayların üzerinizdeki vebali nicedir.tutturmuşsunuz bilgisayarlı sistemi saçmalığı. bildiğiniz üzre hac sağ ve hali vakti yerinde olana farz ölüye değil.saygılarımla ellerinizden öperim.

 • serhat diyor ki:

  ya arkadslar yapmayınya ne torpili hepiniz hacca gidicez diyorsunuz yok 4 sene cıkmadı yok 5 sene oldu yapmayın arkadslar kaderde varsa hac yazınız gidersiniz yani bu kadar cahil dusuncelere kapılmayin torpille hacca kimsenin gidecegini zannetmiyorum sonucta giden ibadet icin gidecek torpil yapıp gidenin sizce ALLAH katında yeri olabilirmi en büyük gunahlardan birisidir kul hakki yemek bunu siz belki benden daha iyi biliyorsun oyuzden bekleyin varsa alin yazınız gidersin ALLAH hepinize o onurlu ve gurulu gunu gostermeyi nasip etsin varsa yanlısımiz af ola saygılar

 • kübra diyor ki:

  yorumyapmak istemiyorum ama diyanete artık güvenmiyorum 4 yıldır bekliyorum çekilişler bizim için zulüm oldu

 • bahri diyor ki:

  din görevlileri nin tikkatine bu yılnan beraber 4yıl dır göndermiyorsunuz bu insanların günahı bu işler*le uğraşanların boynun da kalsın o mübarek kutsal yerlerede oyun oynamayın lütfen eğer müslümansanız

 • yasin akkoyun diyor ki:

  adem kılıç ve sultan kılıç hac kurrası çıksın llllllüüüüüttttfffffeeeeeennnnn

 • merve diyor ki:

  ne bu sistem dedemlerin 4. senesi yine cıkmadı.. dedem 73 yaşında şuan artık iyice yaşlandı bide yaşlılara öncelik var diyorlar hepsi yalan madem cıkmıycak öncelik var diyipte milleti umutlandırmayın.. eğer gidemezse bunun sorumlusu sizin bu uyguladığınız kura sistemi bu yüzden biz hakkımızı helal etmiyoruz.. ve en kısa zamanda bir çözüm bulunmalı bu halsızlığa.

 • merve diyor ki:

  ne bu sistem ya haksızlık

 • merve diyor ki:

  bu sene dedemlerin 4. senesi ve yine cıkmadı.. dedem şuan 73 yaşında sağlığı iyice bozuldu.. bide yaşlılara öncelik vardı sözde madem cıkmıycak böle haksızlık olcak bari milletin duygularıyla oynamayınız lütfen… eğer dedeme bişi olurda gidemezse buna sebep sizin bu saçma sapan kura sisteminz bu yüzden hakkımızı helal etmiyoruz yetkililere sesleniyorum daha adil olun ve haksızlık ortadan kaksın
  ..

 • sıdık diyor ki:

  4 . yıldır bekliyom ama alah kapı açarsa giderim

 • ibo diyor ki:

  4senedir zavallı annem babam büyük umutla kura sonuçarını bekliyor sonuç hüsran ilk kez kayıt yaptıranların hacı çıkıyor insanlar yaşlanıyor sağlıkları bozuluyor bu işede torpil karşıyor diye artık düşünmeye başladık bu iş kurayala olmaz insanlar seneye 5.kez müracat edecek bu defda olmasa bozulan psikolojilerini nasıl toparlarız bilemiyorum eğer haksızlık ve torpil varsa hakkımızı kesinlikle helal etmiyoruz

 • ayşe diyor ki:

  bende yazıldım şuanda sonuçları bekliyorum ama sonuçları nereden öğreneceğimi bilmiyorum allah izin verirse kocamla beraber gideces inşallah çıkar dua edin lütfen

 • ayça diyor ki:

  annemle babam 4 seneden beri yazılmalarına ragmen hac cıkamadı gttı.yaslılar 4 sene yazıldılar bunun neresıne oncelık tanınmıs.ılk yazılan komsulara cıktı.tmam hayırlı olsun cıkanlara ama ınsan bıraz dusununce cok mantıksız.dıyanet oncelık tanıyosa neden boyle durumlar oluyo lutfen haksızlıklar bu hayır ıslerınde de olmasın.Allah herkese hidayet nasip eylesın..

 • burcu diyor ki:

  aneannemle dedem üçüncüye yazılıyorlar ama hala çıkmadı

 • rukiye diyor ki:

  benım babanem 4 senedir kayıt taptırıyor ama çıkmıyor neden

 • mahmut atmaca diyor ki:

  birisi yazmış ki 4 senedir gidemiyorum ölürsem sorumlusu sizlersiniz yahu kardeşim onlarca tur lar var sana kim diyoo dianet e yazıl helal mi orası da ayrı bi şüphe hac parasını akbank a yatır yok şöyle yok böyle neyse allah yardımcınız olsun selamın aleykum………….

 • semra diyor ki:

  ben babamlar için hac kura sonuçlarına baktım ama bir türlü ulaşamadım ayrıntılı bir açıklama yok neden daha açıklayıcı türde bir yazı yayınlanmıyor selamün aleyküm

 • semra diyor ki:

  ben babamlar için kura sonuçlarına baktım ama ayrıntılı bir bilgi elde edemedim .Lütfen daha açıklayıcı türde bir yazı yayınlarsanız daha mutlu olacagız selametle

 • yusuf diyor ki:

  Yeter artık adam gibi acıklayın şu hac sonuclarını adamı deli etmeyin ???

 • yusuf diyor ki:

  Diyanette parasını alıp evine ğidiyor sonra da haksızlık oluyor yeter artık yok arkadaş koy adamın önüne 5+10 tl sonra seni baş üstü
  nde gezdiriler doru gegilmi arkadaşlar cevap larınızı bekliyom …

 • semra diyor ki:

  dogru vallaha

 • meltem kılıç diyor ki:

  bu ne ya title=””>

 • hasan sabah diyor ki:

  sayın gorevlıler arkadaşlarımızında dedıgı gıbı hacı adaylaru-ını kurayla belırlemek gunahtır buna en kısa zamanda başka bır çözum bulunsun vede kımsnın hakkı gasp edılmesın

 • cumali diyor ki:

  hac sonuçlarını merakla bekliyorum

 • mehmet ekinci diyor ki:

  bu kuralar nasıl cekiliyo anlamış deyilim bu yıl kayıt olan bir hacı adayı kurada çıkıyo ..ama ben tam 4 yıldır bekliyorum ama cıkmıyo ve hala yedeklerde gözüküyorum.. yoksa diyanetdemi bu isten rant sağlamaya başladı doğrusu düsünmüyop deyilim….

 • Aysel Artan diyor ki:

  Yıllardır Çalıştık çabaladık hacca gitmek için şimdi numaramız gelmiyor öldükten sonra mı Gidelim bizz bizide düşünün

 • Semsettin diyor ki:

  Ben umre hac tur işinde çalışıyorum. Kurada çıkmayanlar eğer gitmek isterlerse yardımcı olurum. Her sene özel hac vizesiyle 1000 kişilik bir kontenjanımız var. Fiyat ve ayrıntılar için benimle irtibata geçerseniz gerekli bilgileri veririm.s_yeltekin@hotmail.com / 05357262737

 • hamide ayvacıoğlu diyor ki:

  dört senedir bekliyorum hacca gidebilmeyi benden sonra kayıt olanlar gidyor bn neden gdmyrm çok üzülüyorum allh rızası için bi yardım edin olmeden once bi kez o kutsal toprakları gormk istiyorum..

 • Semsettin YELTEKİN diyor ki:

  s.a. ben hacc umre işi yapıyorum. kurada çıkmayanlar için özel hacc organizasyonu yapıyoruz. her sene 1000 civarında kontenjanımız oluyor. eger gitmek isteyenler benimle irtibta geçerse geniş bilgi verebillirim. firmamıza gelip görebilirisiniz.büyük ve güvenilir bir firmayız. irtibat için, syeltekin76@hotmail.com veya tel. 05357262737

 • hanim diyor ki:

  hacilik ciksa bi

 • ismail temel diyor ki:

  hacilik ciksa

 • serife temel diyor ki:

  hacilik ciksa keskeciksaya

 • leyla diyor ki:

  ya bu hac listesine bakıyoruz çıkm
  ıyo neden bu kadar zor

 • nihal diyor ki:

  arkadaşım ben hacca gidip gidemiyecegimi ögrenmekkk istiyorum çoooooook acil.!!!!

 • halit çakır diyor ki:

  arkadaşım bende haccın çıkıp çıkmadığını öğrenmek istiyorum acil lütfen

 • ferhat diyor ki:

  ya arkadaşlar ne düzensiz bir kura secimi var türkiyede babam anem 5 senedir yazmışlar cıkmadı adam bu sene yazmış onunki cıkmış bu kadar adaletsizlik var yetkililerden rica ediyorum bu olya el koysunlare her severinde üzülmek zorundamı kalcaz cıkmadı diye

 • hatice imirhan diyor ki:

  DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA,

  4-5 senedir bekliyoruz.Eşim ve ben hastayız. Hac çıkmadan ölürsek vebali sizden sorulsun.O kadar üzülüp ağladım ki … İlk yazılıp gidenlere de hakkımızı helal etmiyoruz…

  SAYGILARIMIZI SUNARIZ…

 • esra diyor ki:

  hac sonuçlarına nasl bakabiliriz ya bulamıyorum bi türlü

 • böcekk diyor ki:

  hayırlı gunler kardeslerım

 • burhan diyor ki:

  hac nerden öğrenliyor ben onu blmyorm

 • ali deniz diyor ki:

  hatice hanım bizde sizler gibi yazılıp kura sonucu bekledik ilk cıktı diye bizim ne sucumuz var ne münasebet hakkımı helal etmiyorum demek rabbim nasip edecek

 • türkan gürbüz diyor ki:

  ben türkan gürbüz balıkesir gönen ilcesinden gümüş kandemirin kızıyım babam 5 sene öncesi 70 yaşındaydı şu an 75 yaşında ve busene hac kurasında yine çıkmadı umutla bekledik malesef yine üzüldük inşallah yedeklerde şansları güler 5 6 senelikler gitmiyorda kimler gidiyor insanları kaç kere kura çekilecek deyipte bali kandırmayın annemle babamın sağlıgı gittikçe bozuluyor bunların vebalini kimler taşıyacak sizlere sesleniyorum adeletli olun inşallah birileri okurda yedek lerden çıkar sıra no 1400 lerdeler

 • fatih diyor ki:

  SELAMÜN ALEYKÜM
  HERKEZİN AYNI SIKINTISI OLAN HAC KURALARI BİZİMDE SIKINTIMIZ ANNEM VE BABAMIN 4 YIDIR KURALARDA İSMİ ÇIKMIYOR TAMAM BİLİYORUZ KURAİLE ÇEKİLİŞLER AMA DİYANETİN BUNA UYGUN BİR ÇÖZÜM BULMASI GEREKLİ İSMİ 8 10 KEZ KURAYA TEKRAR SOKMAK ÇÖZÜM DEĞİL ÖNCELİK SIRASINI YILLARDIR BEKLEYENLERE TANINMALI. BU ARADA YÜCE RABBİM ANNEMİ VE BABAMI ÇAĞRILANLARDAN EYLESİN GİTMEK İÇİN CAN ATAN KARDEŞLERİMİZEDE.

 • nurcan diyor ki:

  ben ve annem babam bu yılda çıkar diye beklerken çok yıkıldık yine çıkmadı 5 sene oldu bu gidişle 7 sene olup kurasız gidecez sıram 11261 ek kontejen olursa gidermiyim çok merak ediyorum inşşallah ALLAH herkese nasip etsin

 • DÖNE CİHAN diyor ki:

  63 YAŞINDAYIM YAZILALI 6 SENE OLDU.HALA KURAYA GİRİYORUZ İSMİMİZ ÇIKMIYOR.YAZILDIKTAN SONRA GÖZÜMDEN AMELİYAT OLDUM.KARACİĞERDEN AMELİYAT OLDUM.HALADA DİZİMDEN AMELİYAT OLACAĞIM.İSMİM ÇIKARDA GİDERİM DİYE BEKLİYORUM.NOLUR ALLAH RIZASI İÇİN DİYANET BİZİ GÖNDERİN.YAŞLANIYORUM DOLAŞMAK GÖZÜME GELİYOR.LÜTFEN BİZİ GÖNDERİN.

 • hezo diyor ki:

  adım çıktım çıkamadımı onu öğrenmek istiyorum adım HEZO ŞAHİN

 • adem alp diyor ki:

  ben adem ve dudu 6 yıl önce yazıldık sıramı ögrenmek istiyorum

 • adem alp diyor ki:

  6 yıl önce yazılmıştık hala sıramız gelmedi cok üzülüyorum yaşlanıyoruz bizimle yazınıp gidenler var bizimki niye cıkmıyor bir yürlü anlamadım bunasıl iş böyle aklım ermedi cok cok cok gitmek istiyorm inş.bir gün gelir sıramız sıram gelince cok cok sevinecem kutsal topraklara gidince

 • adem alp diyor ki:

  ben adem

 • teoman diyor ki:

  istanbulda kurada ismi çıkmayanları götüren firmalar var. Bu firmaların güvenilirliği hakkında bilgisi olan var mı? Yaptıkları iş yasal mı?

 • nurcan diyor ki:

  EK KONTEJAN NEZAMAN AÇIKLANACAK BİLGİSİ OLAN VARMI BİLEN VARSA ALLAH RIZASI İÇİN YAZSIN RABBİM TÜM MÜSLÜMANLARA NASİP ETSİN

 • HYD TİCARET diyor ki:

  ALLAH HERKEZE BU MÜBAREK TOPRAKLARA GİTMEYİ NASİP ETSİN AMİİNN

 • mehmet kanca diyor ki:

  ben mehmet kanca eşim zehra kanca hacca gitmeyi kararlaştırdığımızda eşimle birlikte bir sevinc yumağı kaydımızı 6 yıl önce bursa müftülüğü hac dairesine yaptık her sene de kayıt işlemlerimizi yaptırmamıza rağmen hala bu kutsal toprakları ziyaret nasip olmadı Dişyanet işleri bizim gibi uzun yıllar bekleyen hacı adayları icin bir cözüm bulamazmı diye düşüncemi paylaşmak istedim allah herkese bu yola cıkmayı ve ziyareti gercekleştirmeyi nasip etsin

 • hanife köse diyor ki:

  benim baba annem ve dedeme hiç hacılık düşmüyo ne kadar kayıt yaptırsak bile

 • aleyna diyor ki:

  yha bnm babannem gitti onu çok özledim lütfen gel babanne çok özledim seni

 • ayşeüstün diyor ki:

  hac kuraları çekildi deniyor nerden bakılıyor bulamıyorum çatlayacagım

 • ercan diyor ki:

  nerden bakılıyor

 • muhittin diyor ki:

  29mayıs2012 saat10da.Diyanetgov.trden öğrenebilirsiniz.

 • İsa aslıhan diyor ki:

  Ya açıklandı diyorlar ama bunlar yanlış haberler daha yarın saat 10 dan sonra açıklanacak

 • ÇarşiAlayıNa KarŞİ diyor ki:

  ananem ve dedem gidecke inşallah giderler onları çok seviyorum <3

 • trbilim.com diyor ki:

  dedem için inşallah hayırlısı olur.saat kacda acıklanıyor

 • trbilim.com diyor ki:

  dedeme cıktı mı acaba.ınsallah cıkmıstır saaat kacda ohrenebılecegız

 • mahmut taş diyor ki:

  kayıtlı mahmut taş

 • MERVE ALTIN diyor ki:

  HAC KURA SONUCLARINDA KESİN KAYIT SIRANIZ GELMEMİŞ DEMEK NE DEMEK HAC SONUCU ÇIKMADIYSA NASIL ÖĞRENCEZ YARDIMCI OLURMUSUNUZ.

 • muhammed fetullah çevik diyor ki:

  çekim yapıldı diyosunuz göstermiyorsunuz

 • recep çamlıbel diyor ki:

  slmn alkm öncelikle kurası cıkan kardeşlerimin şimdiden mevlam caclarını kabul etsin en kısa zamanda bizlerede nasip etsin benim diyanetten isdeyim kontejanı biraz daha artırması ve sitede bilgilerin daha anlşılır şekide yazılması selam ve duaile r.ç .

 • özlem hozanlı diyor ki:

  HENÜZ HAK KAZANAN LİSTESİNE DAHİ ULAŞAMIYORUZ TIKLAMDIK LINK BIRAKMADIK SONUÇ HÜSRAN LİSTEYI YAYINLAMAK BU KADAR ZORMU ? TABİKİ DİYANETTE YIGILMALAR UZUN KUYRUKLAR OLUR RİCA EDERİZ BİR YARDIMCI OLUN MERAK HEYECAN ZATEN KAFİ DERECEDE ŞİMDİDEN TEŞŞEKKÜR EDERİZ ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

 • mehmet aslan diyor ki:

  Ek kontenjanla ilgili neden bir açıklama yok yoksa hiç uğraşmıyorlar mı ek kontenjan için her yıl verilip bu yıl verilmezse bu uğraşılmamasının sonucudur

 • nurettin kartal diyor ki:

  sayın diyanet işleri başkanlığı hac ek kontenjanı sabırsızlıkla bekliyorum umarım baédıl cumaya kadar bize bir süpriz yapacağını yürrekten inanıyorum 2008’den bu yannı 2012’e kadar bu mesafe arasıyla hep sabırsızlıkla ve heyecanla bu güne kadar beklemişim tarih= 30.08.2012
  ‘ye kadar seyretmişim kura sıram 1618 de kendimi kurtaramadım.SAYIN DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA ek kontenjanı talep ediyorum ben inanıyorum bize kontenjan gelse diyarbakırın hedefi 2000’i bulacaktır.

  1963 yaş 49 oluyor inanıyorum bu sene o kutsal bölgeye intikal edeceğim
  iyi yolculuklar türkiye.

 • hadi diyor ki:

  hacca 2.nci ve 3.ncü defa gidenler bunların kuraları ayrı olmalı bence öncelik ilk defa gidenlere verilmeli kontenjan açık kalıyorsa bu birden fazla gidenler değerlendirilmeömli benim fikrim önce farzı yerine getirenlere olmalı

 • şenol diyor ki:

  annem yedinci yılına geldi inşallah bu sene gider ama bu kura sistemi yanlışlarla dolu eskilerle yeniler iki ayrı torbaya ayrılsa belli bir kontenjan eskilerden belli bir kontenjan yenilerden yapılsa daha adil olur bu kura sisteminin acil değişmesi lazım yoksa hak yolunda büyük haksızlık yapılıyor

 • necdet kırım diyor ki:

  bn7 yıldır hacca ğidemiyorum allah insallah bu sene ğitmeyi nasip eder ama insallah 7 yıl üstte ğidemeyenler için insallah direk ğiderler

 • necdet kırım diyor ki:

  bn7 yıldır hacca ğidemiyorum allah insallah bu sene ğitmeyi nasip eder ama insallah 7 yıl üstte üst üstte yazıyılıyorum ama cıkmadı insallah bü sene direk ğiderim

 • alev diyor ki:

  arkadaslar birsey sorucam geçen yıl ismini yazdıranlar bu senede yazdırması gerekiyomu her sene ayrımı kayıt yapılıyor lütfen bilen biri cevaplasın tşk ederim

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.