E-Ögrenme Gecmiş Yıl Sorularını Bilgisayara indirme

E-Ogrenme Gecmiş Yıl Sorularını Bilgisayara indirme ; , nin e-öğrenme sitesinden geçmiş yıl sorularını indirmek için. aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaparsanız kolay bir şekilde indirirsiniz.

1-Masa üstünde sınav sorularını kaydedeceğiniz bir klasör oluşturun ismi sınav soruları olsun

2-Bu klasörü açın

3-Klasörümüzün menülerinden Araçlar menüsü-Klasör Seçenekleri-Görünüm bölümüne gelelim.

4-Burada “Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” yazan bölümün başındaki çentik işaretini kaldıralım. Dosyaların uzantıları artık görünecek.

5-e-ogrenme portalına TC numaranızla giriyorsunuz.
(BU İŞLEMİ İNTERNET EXPLORER da yapmalısınız.).(firefoxta olmaz)

6-Dersler bölümünden sınav sorularını sectiniz.

7-Sınav sorularını almak istediğiniz öğretim yılını sectiniz.

8- Arasınav,Final yada yıl sonu sınav sorularından birini sectiniz.

9-Sol tarafta bulunan e-kitap bölümünü tıklayıp sınav sorularını görmek istediğiniz dersi sectiniz. Sorular ekrana geldi

Şimdi buraya kadar herşey normal. Soruları bilgisayarımıza kaydetme işi bu bölümden sonra başlıyor.

10Sorular ekranda iken internet Explorerin Araçlar====İnternet Seçenekleri======Temporary İnternet Files bölümünde Ayarlar yazan yeri tıklayın, daha sonra açılan pencerede dosya görüntüle yi tıklayın

11-Ekrana Temporary İnternet Files Klasörü gelecek.sağ üstte son erişim seçili iken sayfanın en aşağısında KitapGoster.aspx diye bi dosya var. işte bizim aradığımız içinde indirmek istediğimiz sorular olan dosyamız bu.

12- Bu dosyayı sağ tuşla tıklayıp kopyala diyoruz.

13-Masaüstüne Sınav Soruları diye bi klasör oluşturmuştuk. Bu klasörün içerisinde sağ tuşa basıp yapıştır diyelim

14- “KitapGoster[1].htm” şeklinde dosyamız kopyalandı.(eğer uzantısını görmüyorsanız ilk 4 maddeyi yapmamışsınız demektir) Bu dosyanın adını mesela girişimcilik dersinin sınav sorularına baktığımız varsayalım girisimcilik.swf olarak değiştirelim. Tabi siz hangi dersi indirdiyseniz dosya adını ona göre verin ama sonu yani uzantısı .swf olacak

15-Sınav sorularına ait dosya artık bilgisayarınızda. Diğer sınavlarıda aynı yöntemle yapacaksınız. Dosyamızın adı hep aynı KitapGoster.htm siz hep bu dosyanın adını değiştireceksiniz.

indirdiğiniz dosyayı açmak için:

Bunun iki yöntemi var birincisi bu uzantısı swf olan dosyaları İnternet Explorer’in üzerine sürükleyip bırakmak. ( size ActiveX ile ilgili bi uyarı verecek siz onaylayın.)

ikincisi ise http://download.macromedia.com/pub/f…er_9_debug.exe
adresindeki dosyayı bilgisayarınıza indirip swf uzantılı dosyaları bu program ile acmak. Açılan dosyalarda Yazıcı simgesinin geldiğinide göreceksiniz isterseniz açtığınız bu dosyaları yazdırabilirsinizdeBu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
E-Ögrenme Gecmiş Yıl Sorularını Bilgisayara indirme Facebook'ta Paylaş
E-Ögrenme Gecmiş Yıl Sorularını Bilgisayara indirme yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.