Aöf 2011-2012 Ön Kayıt Başvuruları Başladı internet başvuru

Kayıt işlemleri 2011-2012 aofkayit. , anadolu.edu.tr , aöf 2011  internet başvuru yapma , 2011-2012 Ön Kayıt Başvuruları ne zaman , 2011-2012 Öğretim Yılı Açıköğretim kayıt tarihleri , , , , ,2011-2012 Aöf ÖSYS Yeni KayıtAöf 2011-2012 Ön Kayıt Başvuruları ;

Anadolu Üniversitesinin (AÜ) uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerine ÖSYS ile yerleştirilen adayların ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) sonucuna bağlı olarak ön kayıtlar sonunda kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların internet başvuru ve kayıt işlemlerinin başladığı bildirildi.

AÜ Rektörlüğünden alınan bilgiye göre, adayların kayıt işlemleri, ”internet başvuru” ve ”Açıköğretim bürolarından kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek. Bugün başlayan ve 20 Ekim 17.00’da sona erecek internetten başvuru için adresin ”http://aofkayit.anadolu.edu.tr” olduğu belirtildi.

Bu tarihten sonra internetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün olmayacak. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya internet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalınmaması için, başvuruların son günleri beklemeden yapılmasının önemli olduğu, internetten başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağı ifade edildi.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt olamayacak. İnternetten başvuru yapmak da kayıt için yeterli değil. Adaylar, internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları ”İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, adreslerine postalanan ”2009–2010 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru, Kayıt ve Öğrenci Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklar.

”İnternet Başvuru, Kayıt ve Öğrenci Kılavuzu”na ”http://www.anadolu.edu.tr” adresindeki ”Açıköğretim”, ”Kılavuzlar” linkinden ya da ”http://” internet başvuru sitesinin ”ÖSYS Yeni Kayıt” linkinden de ulaşılabilecek veya AÖF bürolarından temin edilebilecek.

-KAYIT İŞLEMLERİ-

Kayıt işlemleri 16 Ekim mesai bitiminde sona erecek. 17, 19 ve 20 Ekim tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacak.

Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 23 Eylül-16 Ekim tarihlerinde Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurmaları gerekiyor.

Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 17, 19, 20 Ekim tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilecek. 20 Ekimden sonra mazeret beyan edip kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek. 17 Ekim Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılabilecek.

Kayıt belgeleri eksik olanların kayıtları yapılmayacak, belgeleri tamamlamak üzere ek süre de verilmeyecek.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
Aöf 2011-2012 Ön Kayıt Başvuruları Başladı internet başvuru Facebook'ta Paylaş
Aöf 2011-2012 Ön Kayıt Başvuruları Başladı internet başvuru yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

1 Yorum »

  • selim akan diyor ki:

    kayıt işlemlerinde yardımcı olabilirmisiniz

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.