2012 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Eleman Memur Alımı

2012 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Eleman Memur Alımı Devlet kurumlarında yeni personel eleman memur alımları devam ediyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yaptığı duyuru ile yeni alımlar yapacağını açıkladı. Gümrük ve Ticaret Başkanlığı tarafından yayınlanan iş ilanlarına göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Genel idare Hizmetleri Sınıfında görevlendirilmek üzere, 60 Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı, 12 AB uzman yardımcısı olmak suretiyle toplamda 72 personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu alımlar yazılı ve sözlü sınav olacak şekilde iki aşamalı yapılacak olup adayların 657 Devlet Memurları Kanunu’daki 48. maddedeki şartları taşıması gerekecek. Duyuru ile ilgili diğer detaylar ise şöyle;

Genel Şartlar

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak.

b) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

c) Sınav tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

ç) Erkek adayların askerliğini yapmış, erteletmiş olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak.

d) Sağlık durumu, yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak.

Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı için özel şartlar:

a) 2010 veya 2011 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP 44 türünden 80 ve üzeri puan almaları ile Yabancı Dil Testinde doğru sayısı en az 42 olmak.

b) Daha önce Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı giriş sınavına ıkı defadan fazla katılmamış olmak.

AB Uzman Yardımcılığı için özel şartlar

a) 2010 veya 2011 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP 82 türünden 80 ve üzeri puan almış olmak.

b) Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinde Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Tespit Sınavından 70 puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,

c) Daha önce AB Uzman Yardımcılığı giriş sınavına katılıp iki defadan fazla başarısız olmamak.

İstenilen Belgeler

Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı ve AB Uzman Yardımcılığı için iş Talep Formu ve Sınav Giriş Belgesi (www.oumruk.aov.tr adresinden temin edilip başvuru sahibi tarafından elden doldurulacaktır.), 2010 veya 2011 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuç Belgesi’nin aslı veya aslı görüldüğü takdirde fotokopisi.

Başvuru Adresi

Başvurular, Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı ve AB Uzman Yardımcılığı için 7 Ekim 2011 günü mesai bitimine kadar T,C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Hükümet Meydanı No: 2 06100 UIus /Ankara” adresine şahsen veya posta ile yapılacaktır.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
2012 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Eleman Memur Alımı Facebook'ta Paylaş
2012 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Eleman Memur Alımı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.