2011-2012 Pedagojik formasyon başvuru ve şartları

2011-2012 Pedagojik formasyon başvuru ve şartları; Pedagojik formasyonda önbaşvuru için dahi ücret alan özel üniversiteler

YÖK, hangi üniversitelerin pedagojik formasyon açabileceğini geçen hafta açıkladı. Yayımlanan listede özel üniversiteler de yer alıyor. Ancak, kimi üniversiteler önbaşvuru için dahi ücret almaktadır.

Sitemize maille ulaşan bir ziyaretçimiz, eşinin Türk Dili Edebiyatı mezunu olduğunu ve Devlet veya özel kolejlerde öğretmen olarak çalışabilmesi için formasyon alması gerektiğini belirttikten sonra, Fatih Üniversitesinin ugyulamasına değiniyor.

YÖK, Fatih Üniversitesine 200 öğrencilik kontenjan verdi. Üniversite, 200 öğrenciden 40 Türk Dili mezunu öğrenciye formasyon verecek. Bunlarında 16’sı başka üniversite öğrencisi. Formasyon alabilmek için transkrip notu dikkate alınıyor.

Ziyaretçimiz sadece Türk Dili Edebiyatı için dahi binin üzerinde başvuru olacağının bilinmesine rağmen, ön başvuru için 50 TL ücret istendiğini ve bunun iade edilmeyeceğini açıklandığını beliriyor. Fatih Üniversitesinin web sitesindeki açıklama için tıklayınız.

Özel üniversitelerin önbaşvuru için dahi ücret talep eden uygulamasını YÖK yetkililerinin dikkatine sunuyoruz.

Memurlar.NetBu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
2011-2012 Pedagojik formasyon başvuru ve şartları Facebook'ta Paylaş
2011-2012 Pedagojik formasyon başvuru ve şartları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.