2011 KPSS Önlisans Sınav Yerleri ve Giriş Belgesi

2011 KPSS Önlisans Sınav Yerleri ve Giriş Belgesi  2011 KPSS Önlisans sınavına giriş belgesi adreslerine ulaşmayan veya sınava giriş belgesini kaybeden adayların aşağıdaki işlemleri yapması gerekiyor…

Sınava girilecek bina ve salonu gösteren fotoğraflı 2011-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi başvurusu geçerli adayların adreslerine sınavdan önce postalanacaktır. Adaylara, sınavın hangi oturumlarına gireceklerse, o oturumlar için ayrı birer Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi gönderilecek, sınava girilmeyecek oturumlar için belge gönderilmeyecektir.

Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi ellerine geçmeyen veya kaybeden adaylar belgelerini, Sınav Merkezi Yöneticiliklerinin yanı sıra bürolarından, Sınav Sonuç Belgesini yeniden edinmek isteyen adaylar ise bu belgeyi ’den ücreti karşılığında edinebilecek.

ÖSYM Adres: ÖSYM 06538 Bilkent / ANKARA
Telefon: 90(312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral)

DİKKAT : Adaylar, “yeniden belge çıkarılması, sınav sonuçlarının incelenmesi vb. ” isteklerini, ilgili sınav kılavuzlarındaki genel amaçlı dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM merkezine yazılı olarak yapacaklardır. Belgegeçer ve e-posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmamaktır.

Dilekçe Örneği Bilgileri

Aday, dilekçenin aslını ÖSYM’ye ulaştırmalıdır. Merkezimize faks ya da e-posta yoluyla ulaştırılan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

Bilgi güvenliğini artırmak amacıyla dilekçede evrak referans numarası belirtilmesi uygulamasına geçilmiştir. Aday, evrak referans numarasını ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecektir.

Adayın http://ais.osym.gov.tr adresinde işlem yapabilmesi için herhangi bir sınava başvuru işlemi sırasında edindiği aday internet şifresi’ni kullanması gerekir. Bu şifre, adayın sonraki yıllarda da ÖSYM’nin internet adresinden yapabileceği tüm işlemlerde (bireysel başvuru, tercih yapma, bilgilerini görme ve bazı bilgilerini değiştirme vb.) kullanılacaktır. Bu nedenle adayın bu şifreyi unutmaması, kimseye vermemesi ve özenle saklaması gerekir. Şifresini bilmeyen ya da yeniden edinmek isteyen adaylar T.C. Kimlik Numarası yazılı nüfus cüzdanıyla şahsen ÖSYM Başvuru Merkezlerine başvurmalıdır.

Dilekçe yazılmaması gereken konular:

Adaylar aşağıda belirtilen konulardaki değişiklik istekleri için dilekçe yazmayacak, gerekli değişikliği her sınav için ayrıca belirtilecek tarihlerde http://ais.osym.gov.tr internet adresinde kendileri gerçekleştirecektir. Bu tarihler dışında değişiklik isteği yapılamayacaktır.

“Kimlik Bilgileri”nde değişiklik yapmak isteyen T.C. uyruklu adaylar bu isteklerini önce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminde (MERNİS) yaptırmalıdır. Değişiklik işlemi MERNİS’te gerçekleştikten sonra, bu değişikliklerin adayın ÖSYM’deki kayıtlarına aktarılması işlemi, aday tarafından http://ais.osym.gov.tr internet adresinde yapılmalıdır.

“Öğrenim Bilgileri” (resmi belge gerektirmeyen), “Sınava İlişkin Bilgileri” ya da “İletişim Bilgileri” alanlarında değişiklik yapmak isteyen bir aday bu değişikliği http://ais.osym.gov.tr internet adresinde kendisi gerçekleştirecektir.

Dilekçe yazılmasını gerektiren konular:

Adaylar aşağıda belirtilen konular için dilekçe yazabilecektir:
Başvuru sırasında oluşturulan Başvuru Kayıt Bilgilerinden “Öğrenim Bilgileri” alanındaki resmi belgeye dayalı olan bilgilerde değişiklik isteği
Yabancı uyruklu adaylar için kimlik bilgilerinde değişiklik isteği
Bedensel engelli adaylar için sağlık kurulu raporu ile engel durumunu belirttiği, engelli olarak sınava girme isteği
Sınav sonuçlarının incelenmesi isteği
Yeniden Sınav Sonuç Belgesi çıkarma isteği

Kaynak: AktuelPiskolojiBu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
2011 KPSS Önlisans Sınav Yerleri ve Giriş Belgesi Facebook'ta Paylaş
2011 KPSS Önlisans Sınav Yerleri ve Giriş Belgesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

2 Yorum »

 • Kerimov diyor ki:

  Merhabalar,

  Sayın admin böyle bir sayfa hazırlamışsınız ancak unutmuş olduğunuz birşey var.

  KPSS Önlisans ve lise düzeylerindeki sınav ertelendi. Anlıcağınız böyle bir yazıya şuan için hiç mi hiç gerek yoktu. Çünkü daha sınavın ne zaman olucağı belli değil. Doğal olarak tarih belli olmadan nerede giriceğinde belli olmucaktır.

  Kolay gele.

 • admin diyor ki:

  Sınav Giriş Belgeleri Adayların Adreslerine gönderilmiştir. Sınav Giriş Belgesi Adayların Adresine gönderilmeyen adaylar için yazılmıştır. Ayrıca ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre adaylara tekrar sınav giriş belgesi gönderilmeyeceği ve ertelenen sınava ait giriş belgeleri ile sınavlara katılacağını hatırlatmak isterim. İlginiz içinde teşekkurler

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.