2010 Avrasya Maratonu başladı / CANLI İZLE

2010 Avrasya Maratonu başladı / CANLI İZLE  32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nun startı verildi ve maraton ve 15 kilometre koşusu başladı.

Maraton ve 15 kilometre koşusunun startı, Boğaziçi Köprüsü gişelerinin 300 metre gerisinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından verildi.

Maratonda startın ardından Boğaziçi Köprüsü’nü geçip Beşiktaş sapağından ayrılarak, Barbaros Bulvarı’ndan Beşiktaş’a inecek atletler, sahil yolunu izleyerek, Karaköy’e gelip, Galata Köprüsü’nü geçerek, Eyüp’e yönelecek. Feshane’den sonra dönüş yaparak Unkapanı üzerinden Yenikapı’ya yönelecek atletler, sahil yolunu takip ederek, Bakırköy’e doğru gidip, aynı yolu geri dönerek Gülhane Parkı’nın içinden geçerek, Sultanahmet’e çıkacak. Varış çizgisi Sultanahmet Camii’sinin giriş kapısıyla Mısır Dikilitaş’ın arasında yer alacak.

Maraton ile aynı yerde startı verilen 15 km koşuda ise sporcular köprüyü geçtikten sonra maratoncularla aynı güzargahı kullanıp, Karaköy’e gelecek. Unkapanı köprüsünün altından geçerek, yarışa devam edecek atletler, Kadir Has önünden yapılacak dönüşle maraton güzergahından ayrılacak. Gülhane Parkı’na yönelecek atletler, parkın içinden geçerek Sultanahmet’teki varış noktasına gelecek.

CANLI YAYIN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu arada, maraton ve 15 km koşusu startından 15 dakika önce Tekerlekli Sandalye yarışının startını da Kadir Topbaş yaptı.

-ŞAMPİYONLAR YİNE YARIŞACAK-

32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nu erkeklerde son 2 yıldır kazanan Etiyopyalı Kasime Adilo Roba ile bayanlarda geçen yılın birincisi Etiyopyalı Bizunesh Urgesa, bu yıl da yarışacak.

Kenyalı Vincent Kiplaat, Etiyopyalı Girma Asefa ve Rus sporcu Sergey Rybin, maratonda iddialı isimler arasında gösteriliyor.

Organizasyona katılacak dünya kros şampiyonu Kenyalı Emily Chebet yarı maratonda mücadele edecek.

Maraton için 84 ülkeden 8 bin atletin kayıt yaptırdığı bildirildi.

-TOPLAM ÖDÜL 1 MİLYON DOLAR-

32. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nda sporculara toplamda 1 milyon dolar para ödülü dağıtılacak.

Maratonda, genel klasmanda erkek ve bayanlarda birincilere 50 bin, ikincilere 25 bin, üçüncülere 15 bin, dördüncülere 10 bin, beşincilere 8 bin dolar ödül verilecek.

Bu başarıları bir Türk sporcunun elde etmesi durumunda ödüller ikiye katlanacak.

-MARATON, 15 KİLOMETRE KOŞU VE HALK KOŞUSU PARKURLARI-

Maratonda startın ardından Boğaziçi Köprüsü’nü geçip Beşiktaş sapağından ayrılarak Babraros Bulvarı’ndan Beşiktaş’a inecek atletler sahil yolunu izleyerek Karaköy’e gelip, Galata Köprüsü’nü geçip Eyüp’e yönelecek.

Feshane’den sonra dönüş yaparak Unkapanı üzerinden Yenikapı’ya yönelecek atletler, sahil yolunu takip ederek Bakırköy’e doğru gidip aynı yolu geri dönerek Gülhane Parkı’nın içinden geçip Sultanahmet’e çıkacak. Varış çizgisi, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları’nın toplantı ve spor merkezi olan ”At Meydanı”nda, Sultanahmet Camisi’nin giriş kapısı ile Mısır Dikilitaşı’nın arasında yer alacak.

Maraton ile aynı yerde startı verilecek 15 kilometre koşuda ise sporcular, köprüyü geçtikten sonra maratoncularla aynı güzergahı kullanıp Karaköy’e gelecek. Unkapanı Köprüsü’nün altından geçerek yarışa devam edecek atletler, Kadir Has Üniversitesi’nin önünden yapılacak dönüşle, maraton güzergahından ayrılacak. Üniversitenin önünden yapılacak dönüşle Gülhane Parkı’na yönelecek atletler, parkın içinden geçip Sultanahmet’e çıkacak.

Halk koşusunda ise vatandaşlar, Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten sonra Beşiktaş sapağından ayrılarak Beşiktaş’a inip sahil yolunu izleyerek FİYAPI İnönü Stadı’nın önündeki bitiş noktasına ulaşacak.

Maraton boyunca atletler için 8’er noktada su ve sünger istasyonu bulunacak.

Koşuyu tamamlayan ve göğüs numarasını iade eden tüm çipsiz halk koşusu katılımcılarına tişört, madalya ve katılım belgesi verilecek. Koşuya çipli katılanlar ise bitirme derecelerini öğrenebilecek.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
2010 Avrasya Maratonu başladı / CANLI İZLE Facebook'ta Paylaş
2010 Avrasya Maratonu başladı / CANLI İZLE yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.
Etiketler :

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.