1 Ocak 2013 Philip Morris zamlı sigara fiyat listesi

1 Ocak 2013 Philip Morris zamlı sigara fiyat listesi ; 2013 marlboro grubu sigara fiyatları ne kadar Hükümetin sigara kullanımını kısaltmaya gittiği şu günlerde sigaradan alınan ÖTV oranlarının %37 oranında zam yapmasının ardından gözler sigara üreten firmalara çevrildi. Piyasada en pahalı sigara grubu olarak tanına Phlip Morris bakalım 1 ocak 2013 fiyatlarında ne gibi değişiklikler yapacak.

sigara zamlı fiyat listesi ilerleyen dakikalarda sitemizde yer alacaktır.

Bakanlar Kurulu, yeni bir süre uzatımına gitmez ya da oranlarda değişiklik yapmazsa yıl başından itibaren sigaraya ÖTV artışından dolayı 1 ila 2 lira arasında zam gelecek. En düşük sigara 4,5 liradan 5 liraya, 5 liralık sigara 6,30 liraya, 5,5 liralık sigara 7 liraya, 7 liralık sigara 8,75 liraya ve 8 liralık sigara da 10 liraya çıkacak. Zam oranı yüzde 22,2 ila yüzde 27 arasında değişecek.

Vergi oranlarının artışıyla gelecek yeni zamdan elde edilecek gelirin tamamı ise bütçeye ilave gelir olacak. Sigara üreten firmalar zamdan tek kuruş dahi ilave gelir elde edemeyecek. Firmalar eğer zamla birlikte gelirlerini artırmak için ilave fiyat artışına giderlerse bu sefer fiyatlar katlamalı artacak. Çünkü ÖTV oranı yüzde 69’a yükseltileceği için, artan fiyat vergiyi direkt yukarı çekiyor. Bu nedenle firmaların fiyatlara vergi artışı dışında ilave zam yapma şansı bulunmuyor.Bu Haberi gezenler bu haberleride gezdi:
1 Ocak 2013 Philip Morris zamlı sigara fiyat listesi Facebook'ta Paylaş
1 Ocak 2013 Philip Morris zamlı sigara fiyat listesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Yorum Yapın!

Yorum ekleyebilir yada yazı için geribildirim gönderebilirsiniz. Bu yazı için yorumlara abone ol subscribe to these commentsRSS.

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır. Hani benim Gravatarım?.